https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Diriliş Mehtaran Takımı protokolü ziyaret etti

Diriliş Mehtaran Takımı protokolü ziyaret etti
1.288 views
14 Nisan 2016 - 8:21

Soma ve Kırkağaç’lı mehteran sevenler tarafından kurularak önümüzdeki aylarda yurt içi ve yurt dışı organizasyonları ile açılışlar, festival, düğün merasimleri ,özel gün  ve gecelerde boy göstermeyi  hedefleyen Diriliş Mehter takımı  başta Kaymakam Ahmet Altıntaş, ilçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Oruç Fevzi Kara ve Soma Gaziler Derneği Başkanı Nazım Öz’ü kurucular ve basın danışmanı üyeleri ziyarette bulundular .

 

Diriliş Mehteran takımı basın sözcüsü Şeref Öksüm yaptığı konuşmada, mehter takımımız tamamen deneyimli ve profesyonel ekip arkadaşlarının bir araya gelmesi ile kurulmuş olan dinamik bir yapıya sahip, ekip ruhu ve organizasyonuna  hakim, Osmanlı ordusundaki mehteran takımının kullanmış olduğu giyim ve zengin marşlarının içeriğine göre hazırlanarak  çalışmalarını hızla sürdürmektedir. Dünyanın en eski askeri  bandosu olan mehter takımının tüm gönüllere girmesi adına mehter  marşlarını aslına uygun bir şekilde icra etmek için ekip olarak hiç bir fedakarlıktan kaçınmadan saat mevhumu olmaksızın çalışmaktayız. Mehter dost, sevgi ,birlik ve kahramanlık ocağıdır. Mehteri kendine has özellikleri  ile korumak  yaşatmak gelecek  nesile  bırakmak her Türk’ün  görevidir , bizlerde bu görevin bilincinde ve idrakindeyiz . Diriliş Mehter Takımımız, geleneğimizi gelecek nesillere bırakmak için çıktık yola ve kısa zamanda hem yurt içi  hem yurt dışı programlarımızla  geniş kitlelerin zihninde izler bırakacağımıza gönülden inanıyoruz, sosyal sorumluluk  esasları kapsamında da her türlü organizasyonda  yerimizi alacağımıza ve bu konuda halkımızın bizlere vereceği desteğin yaptırım gücünde büyük faydalar sağlayacağı  inancı ile yüce milletimizin ve vatandaşlarımızın dualarını bekliyoruz dedi, daha sonra Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, yaptığı konuşmasında;

”Somamızda büyük bir eksiklik olan mehteran ekibinin oluşturulması beni çok mutlu etti. Atalarımızdan bizlere miras olan değerlerimizin toplumumuza kazandırılması, tekrardan hatırlanması çok güzel. Bizler bile ecdadımızı fazlasıyla bilmiyor iken yeni nesili böyle etkinliklerle bilinçlendirilmesi gurur verici.” dedi .

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!