Soma Karaelmas Gazetesi

Devlet Hastanesinde Yeni Hizmet Dönemi

Devlet Hastanesinde Yeni Hizmet Dönemi
4.467 views
11 Mart 2014 - 7:41

Soma İlçe Devlet Hastanesi en son teknoloji olan Bilgisayarlı Tomografi, Mamografi ve Dansitometre (Kemik Ölçümü) cihazları ile hizmet çıtasını arttırdı.
Manisa’nın birçok ilçe devlet hastanelerinde bulunan Bilgisayarlı Tomografi, Mamografi ve Dansitometre (Kemik Ölçümü) cihazları Soma’da artık hastane dışında değil hastane içinde hizmet vermeye başladı.
Hasta ve vatandaşların merakla hastane içerisinde çekilmesini bekledikleri ve uzun yıllardır hastane dışında çekilen Bilgisayarlı Tomografi, Sağlık Bakanlığı Hizmet Alımı çerçevesinde hastanemizin acil servis kısmına kuruldu.
Soma İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Rüştü Parlakgüneş, “Tomografi, Mamografi ve Dansitometre (Kemik Ölçümü) çekilmesi gereken hastalarımızın çekimleri sevk yoluyla hastane dışında yapılıyordu ve acil hastalar için zaman kaybı oluyordu. Devlet Hastanesi hizmet alımıyla birlikte en son teknoloji cihazlarımız acil servis kısmına kuruldu. Buda Soma için büyük bir hizmet oldu” dedi.
Parlakgüneş, 300 yataklı Devlet Hastanesinin tamamlanmasıyla birlikte en çok ihtiyaç duyulan MR (EMAR) cihazının da hizmet alanı içerisine gireceğini kaydetti.

Bilgisayarlı_Tomografi_3.jpg

Dansitometre_Kemik_Olcumu.jpg

Mamografi_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!