Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Demokratik Seçim

Demokratik Seçim
2.359 views
18 Şubat 2014 - 7:28

Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şubesi delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından açıklama yapan Sendika yönetimi ‘Demokratik bir ortamda seçimleri tamamladık. 150 delegemizin tamamı şubemizin belirlediği delegelerden seçildi’dedi.
Hafta sonu yapılan delege seçimlerinde 53 muhalefetten 150 ise Şube yönetiminin belirlediği delegelerden oluşan seçimler tamamlandı. Seçimler sonrasında bir araya gelen Maden İşçileri Sendikası Genel merkez Genel Sekteri Vedat Ünal, Teşkilatlandırma Sekreteri Hasan Hüseyin Yıldız ve Ege Bölgesi Şubesi Başkanı Tamer Küçükgençay açıklamalarda bulundu. Küçükgençay ‘4 yıllık çalışmalarımızın karşılığında seçime girdik. 10. şube olan genel kurulu oluşturacak 150 delegenin seçimi örgütlü bulunduğumuz işyerlerinde 15 Şubat itibari ile belirlendi. 150 delegemizin tamamı şube yönetimi tarafından kazanılmıştır. 4 yılda neler yaptığımızı burada anlatmanın bir anlamı yoktur. Soma yönetimini başarılı gören arkadaşlarımızın takdiri ile kazanılmıştır. Eksiklerimiz veya birilerinin hoşuna gitmeyen durumlar olabilir. İlerleyen zamanlarda bunları da telafi edeceğimizi düşünüyorum. Bir çok kesimin bu seçimlerle ilgilenmesini ise örgütlü sayısının büyük olmasına bağlıyorum. 13 binin üzerinde örgütlenmeyi şube yönetimi ve genel merkezimizin desteği ile tamamladık. Seçimler 19 sandıkta tek seçim bölgesi olarak yapıldı. İsteyen herkes sandık başında bekleyip görev aldı. Demokratik bir seçim oldu. İleriki haftalarda Soma şube zorunlu organlarının ve genel merkezi belirleyen üst kurul delegelerinin seçimi yapılacaktır. Bu arada muhalefetteki arkadaşlara da bu işte emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Onların eleştirilerini de saygı ile karşılıyor doğru algıladığımızı belirtmek istedim. Her zaman dediğim gibi zor bir havzada görev yapılıyor. Öncelik 13 bin kişinin hak ve menfaatleridir. Soma’da kendi sorunlarına yardımcı olan anlayış, kim doğru yapıyor ve söylüyorsa, kim işini iyi yapıyorsa onları destekliyoruz. Genel Merkezimizden değerli yöneticilerimizde seçimlere tanıklık ettiler kendilerine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yerel seçime katılan tüm adaylara da başarılar diliyorum.’dedi.
CHP İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu’nun yaptığı açıklamaya deyinen Küçükgençay ‘Bütün siyasilere eşit mesafedeyiz. Biz bu işlerin içinde ve dışında arkadaş değiliz. Siyaset ne olursa olsun tüm üyelerimize hizmet etmekteyiz.  Bizim taraf olma şansımız kesinlikle yok. Şube kendi seçimini ve değerlerini kendisi belirler.’dedi.
Genel Merkez Genel Sekreteri Vedat Ünal ise ‘Türkiye Maden İş Sendikasına bağlı Ege Bölgesi Maden İş Sendikası Şubesi Son derece demokratik bir seçim yaptı. Bizde şahitlik ettik. Demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan 4 yılda bir yapılan delege seçimini yaptık. Delege seçiminden Şube yönetim kurulu, denetim, disiplin ve Genel merkez Üst Kurul delegeleri tespit edilecek önümüzdeki süreçte, bu süre içinde gerek basın gerekse işçi arkadaşların gösterdiği teveccühe çok teşekkür ediyoruz. Gözlemlerimiz delege seçim yönetmeliği ve ana tüzüğümüze uygun olarak yapıldı. Hiçbir şikayet olmadı. Kendilerini tebrik ediyorum şubeye yakışır bir delege seçimleri yaptıkları için tebrik ediyorum’dedi.
Genel Merkez Teşkilatlandırma Sekreteri Hasan Hüseyin Yıldız ise ‘Katılımı yüksek demokratik bir seçim gerçekleştirildi. 8 bin üzerinde işçi arkadaşımız sandığa gitti. %70 arkadaşımızın bu seçimde demokratik olarak oy kullandığının göstergesidir. Görev alan sandık kurulu başkanları, temsilci arkadaşlara ve şube yönetiminden arkadaşlara gösterdiği sabırdan dolayı teşekkür ediyorum. Yıllar önce 10 yıl öncesinde bir takım çatışmalı seçimlerin yaşandığını sizlerde biliyorsunuz. Bu seçimde barış içinde dostça işçi sınıfına yakışır bir seçim yaşandı. Kavga gürültü olmadan seçimi tamamladık. Herkese teşekkür ediyorum’dedi.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!