https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

“Cumhurbaşkanlığı Sistemi” anlatıldı

“Cumhurbaşkanlığı Sistemi” anlatıldı
818 views
15 Şubat 2017 - 8:14

AK Parti Soma İlçe Gençlik Kolları tarafından “Cumhurbaşkanlığı Sistemi” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Siyaset Bilimci ve Siyasal İletişim Uzmanı Ozan Erdem katıldı.

Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Siyaset Bilimci ve Siyasal İletişim Uzmanı Ozan Erdem’in konuşmacı olarak katıldığı “Cumhurbaşkanlığı Sistemi” konulu konferans Soma Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında bilgiler veren Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Siyaset Bilimci ve Siyasal İletişim Uzmanı Ozan Erdem, “Millet olarak büyük bir mücadeleye giriyoruz. Bu mücadele sadece bir “Evet”, “Hayır” mücadelesi değil. Bu bir seçim değil, bu bir referandum. Normal referandumlar gibi 2007 ve 2010 yılında yapmış olduğumuz referandumlar gibi değil. Adeta milletin ve devletin istiklal ve istikbalinin oylanacağı milli ve gayri milliciler arasında bir mücadelenin olacağı 60 günlük bir sürece giriyoruz. Bu süreçten sonra Türkiye’de artık koalisyonlar olmayacak.

1923-2017 yılları arası 94 yılda 65 hükümet kurmuşuz. 19’uncu hükümetimizi kurmamız gerekiyordu. Fakat 65 hükümet kurmuşuz. Hep soruyorlar, “Tayip Erdoğan, sonrası ne olacak” diye. İşte Tayip Erdoğan kendisi zamanında yakaladığı bu başarıyı kendisinden sonra gelecek olanlarında yakalayabilmesi için bir kişisel mücadele değil, bir sistem mücadelesi başlattı. Kendi kurmuş olduğu bu istikrarlı yapının kendisinden sonrada devam edip, Türkiye’nin 2023-2051-2071 hedeflerine ulaşabilmesi için büyük ve güçlü bir Türkiye’yi inşa, imar ve ihya edebilmek için bu sistem mücadelesi içerisine girdik. İnanıyorum ki, buradan muvaffak olarak çıkacağız. Biz Allah’ın izniyle millet olarak bu süreçten de galip olarak çıkacağız. Ve 15 Temmuz’un adeta sandık versiyonudur” dedi.

Konferansa Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Başkan Yardımcıları Ali Tulup ve İbrahim Demiraslan, Ak Parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Erol Saygılı, Ak Parti Kadın Kolları Yönetimi, sivil toplum örgütü temsilcileri ve partililerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!