https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Çevre Yolunun Bitmesi İçin AKP İlçe Başkanının Şoför mü Olması Gerekir?’

‘Çevre Yolunun Bitmesi İçin AKP İlçe Başkanının Şoför mü Olması Gerekir?’
1.262 views
08 Ekim 2015 - 8:49

CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte çevreyoluna giderek, “uyarılar dikkate alınsaydı, bugün bu kaza yaşanmamış olabilirdi” dediler.
Yaşanan kazaların çevre yolunun tamamlanamamasından kaynaklandığını belirten CHP İlçe Başkanı Elbinsoy, “Geçtiğimiz günlerde ilçe merkezimizin en işlek kavşaklarından birisinde yaşanan facia şeklindeki kaza hepimizi derinden etkilemiş ve üzmüştür. Öncelikle kazada hayatını kaybeden Tülay Demirtaş’a Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, kazada yaralananlara acil şifalar diliyoruz”dedi.
CHP İlçe Başkanı Elbinsoy, “Soma 100 bini aşkın nüfusu ile büyük bir ilçedir. Çevre yolumuzun tamamlanamaması, kamyonların ve büyük tonajlı araçların şehir merkezinden geçmesine neden olmakta bu da ilçemizin hem trafik düzenini bozmakta hem de vatandaşlarımızın güvenliğini tehlikeye sokmaktadır. Nitekim en son yaşadığımız kamyon faciası bu tespitimizi doğrulamaktadır.
Biz Cumhuriyet Halk partisi Soma İlçe Başkanlığı olarak başta hükumetimizi ve belediye başkanımızı bu konuda defalarca uyardık. Manisa Milletvekillerimiz aracılığı ile konuyu meclis gündemine taşıdık ancak ne yazık ki akp iktidarının duyarsızlığı ve sorumsuzluğu nedeni ile adeta geliyorum diyen kazaya engel olamadık.
Zamanında yaptığımız uyarılar dikkate alınsaydı bugün bu kazayı yaşamamış olabilirdik. Ankara’da yaşanan Belediye Otobüsü faciası ve ardından ilçemizdeki kamyon faciasından sonra akp iktidarında halkımızın kaldırımda yürümeye bile cesareti kalmamıştır.
Soma’da iktidarın nimetlerini vaat ederek iktidara gelenler, halkımıza verdikleri sözü tutmamışlar, halkımızı kandırmışlardır. İlçemizdeki bütün devlet yatırımları yarım kalmıştır. Çoktan tamamlanarak hizmete açılması gereken devlet hastanemiz hala inşaat halindedir. Çevre yolumuz görüldüğü üzere perişan haldedir. Yakın ve bizden küçük ilçeler olan Kınık ve Kırkağaç çevre yolu sorununu çözmüşken, Soma’nın bu sorunu çözememesi akp iktidarının eseridir.
İlçemizde tamamlanarak hizmet vermeye başlayan ender devlet yatırımı Soma Adliyesidir. Bunun dışında diğer yatırımlar müteahhit iflası nedeni ile yarım kalmıştır. Adliye binamız ise dönemin akp İlçe Başkanının Avukat olması nedeni ile bitirilebilmiştir. CHP Soma İlçe Başkanlığı olarak soruyoruz; devlet hastanemizin bitmesi için akp ilçe başkanının doktor, çevre yolumuzun bitmesi için de akp ilçe başkanının şoför mü olması gerekir?” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!