Soma Karaelmas Gazetesi

Bu Yatırımlar Soma’ya Yapılacak

Bu Yatırımlar Soma’ya Yapılacak
3.685 views
15 Kasım 2013 - 7:20

Adliye Sarayı ihalesinin 5 Kasım’da yapıldığını belirten Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene Otogar ihalemizin itirazı reddedildi. Doğru bir iş yapmışız. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum.’dedi.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene Soma’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Adliye Sarayı ihalesinin yapıldığını anlatan Ergene Otogar ihalesi sonrası yapılan itirazın reddedildiğini belirtti. Ergene yaptığı açıklamasında ‘Otogar ihalemizi geçtiğimiz Ağustos ayında yapıldı. İhaleye 9 firma katılmıştı. Yaklaşık maliyeti 4 milyon 330 bin TL + KDV olarak belirlenmişti. Ancak bu firmalardan en uygun teklifi veren firmayı seçip kararımızı vermiştik. 2. en iyi teklifi veren firma ise bizim bu kararımıza istinaden Kamu İhale Kuruluna kararın hatalı olduğunu iddia ederek müracaatta bulunmuştu. Başvurusunun reddedildiğine dair kararı arkadaşlarımız bizlere bilgi verdiler. Bu itiraz bize 1,5 ay kaybettirdi ancak kararımızda haklı çıktık. Otobüs terminalimizin de inşaatına inşallah en kısa sürede başlayacağız.’dedi.
‘İhale Yapıldı, Yapılmasa Söyleriz’
   Adliye sarayının ihalesinin yapıldığı müjdesini veren Ergene ‘Adliye binamızın da ihalesi 5 Kasım’da yapıldı. İlçemize 85 Evler’de Korupark’ın hemen üstündeki alana yapımı planlanan  Adliye Sarayı’nın ihalesi 05 Kasım 2013 tarihinde Adalet Bakanlığı’nda yapıldı. Yaklaşık 9.000 m2 kapalı alana sahip olacak ve ağır ceza merkezi olarak da planlanan yeni adliye sarayı hem ilçemizin önemli bir ihtiyacını karşılayacak, hem de son derece güzel mimari yapısı ve dış görünümü ile ilçemize değer katacak. 20 milyona mal olacak olan ve 300 gün yapım süresi öngörülen adliye sarayının 2014 yılı sonuna kadar tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. İhaleye 5-6 firma katıldığını öğrendik. Değerlendirme aşamasında bulunuyor. En uygun teklife ihale verilecek sözleşme imzalanarak işe başlanacak. Ne oldu ihale hiç bir gelişme yok diye soranlar varmış. Yapıldı yapılmadıysa söyleriz neden saklayayım. Başarılı bir şekilde ihale yapıldı. Kanuni süreç işliyor. İhale komisyonu değerlendirmesini yapıyor. Bir çok evrak var, bunların doğruluğunun teyit edilmesi gerekiyor. Bunlar inceliyor ve bir firma üzerinde karar veriliyor. Bunun da itiraz süreci var. İnşallah başarılı bir şekilde neticelenir. Bu yatırım buraya muhakkak yapılacak. İhale süreci şuanda işliyor.’dedi.
‘Karayollarının Kendi Yolu Bir Şey Yapamıyoruz’
    Hüseyin Özkılınç Caddesi üzerinde Karayolları tarafından yapımına başlanan ve vatandaşı zor duruma sokan çalışmalar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Gazi Osman Paşa Caddesi üzerinde Karayolları tarafından yapımına başlanan sıcak asfaltlama işi yaklaşık 3,5 km. boyunca devam edecek. 7 trilyona mal olacak olan yol sıcak karışım kaplama ve onarımı sırasında yol 60 cm civarında sökülecek. Çevre yolunda olduğu gibi burada da 23 cm. kalınlığında asfalt yapılacak.Yolla ilgili olarak hem trafiğin akışını sağlayıp hem de drenajını yaparak yağmur suyu borusunu döşemenin imkanı yok. Yol karayollarının yolu bir şey yapamıyoruz. Aralık ayına kadar sürecek olan yolun yapımı Gazi Osman Paşa Caddesi üzerinden La Bella Otelin yanına kadar devam edecek. Bu sene için ayrılan para bu bölgeye kadar yetiyormuş. Ama az harcarlarsa daha da uzağa götürmek istiyorlar. Planlama bu şekilde diye biliyoruz’ dedi.

1.jpg

580514_450846204983449_2106283176_n.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!