Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

BU SENEYİ TABLETSİZ KAPATTIK

BU SENEYİ TABLETSİZ KAPATTIK

BU SENEYİ TABLETSİZ KAPATTIK
1.544 views
17 Temmuz 2013 - 1:38

Uygulanan Fatih Projesi içinde öğrencilere dağıtılacak tabletler Soma’ya gelemedi. Okulların kapanması ile birlikte tablet hayali önümüzdeki eğitim öğretim yılına kaldı.

Fatih Projesi çerçevesinde Soma’daki okullarda bulunan öğretmenler eğitimden geçirildi. Proje içinde öğrencilere tablet verileceği açıklandı. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bir çok okul projeden yararlanırken Soma nedense bu konuda öksüz kaldı.

Soma’da 7 Lise’nin hepsinde tüm okullara akıllı tahtalar kuruldu. Öğretmenler Teknoloji liderlik formu kurslarından geçirildi. Ancak öğrencilerin merakla beklediği tabletler nedense yıl içinde Soma’ya gelemedi. Manisa’da bulunan okullardan bazılarına dahi gitmeyen tabletler Akhisar’daki okullara bile dağıtıldı. Şubat ayında Akhisar’da 825 öğrenciye tablet dağıtılırken Soma’daki öğrencilerin boynu bükük kaldı. Öğrencilerin merakla beklediği tabletler okulun kapanması ile birlikte gündeme geldi. Bu yıl içinde heyecanla beklenen tabletlerin hayali ise önümüzdeki eğitim öğretim yılına kaldı. Mezun olan öğrenciler ise şikayet ederek ‘Soma her konuda öncü deniyor. Vergi’de rekortmenliği, Vergide 35 ilden daha fazla vergi toplandığı, Enerjinin %3’ünün Soma’dan karşılandığı anlatılıp duruluyor. Soma her konuda öncü iken  eğitim konusunda ise istenilen değeri göremiyor. Neden bu kadar öncelikli olan bir ilçe eğitim konusunda mahrum bırakılıyor. Bunun cezasını ise hep biz öğrenciler çekiyoruz’ diyorlar.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!