https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Berber’in Soma Ziyareti

Berber’in Soma Ziyareti
1.689 views
03 Ağustos 2015 - 8:21

Ak Parti Manisa Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkan Vekili Recai Berber, Soma’ya gelerek, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’yi, yapım aşamasında olan Kolin Termik Santrali’ni ve Torku Konya Şeker Termik Santrali’ni ziyareti etti.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’yi makamında ziyaret eden Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Ak parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk, Soma Sağlık Sosyal Eğitim Vakfı (SOSEV) Başkanı Mustafa Bayraktar, Soma Huzurlu Yaşamı ve Asayişi Destekleme Derneği Başkanı Remzi Orhan, Eski Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Yusuf Değirmenci, Partililer ve Belediye Meclis Üyeleri tarafından karşılandı.
“Hainlik yapmaya hazır olanlar satılmaya da her zaman hazır olacaklar”
Son dönemlerde yaşanan terör olaylarına değinen Recai Berber, “ Özellikle Suriye’deki gelişmeler dolayısıyla Kuzey Irak’ta Pkk’nın Suriye uzantısı olan PYD meşhutlaştı. Güya “Işid ve Deaş ile mücadele ediyorum yerel güçleri kullanacağız” demeleri onları meşhutlaştırdı. Özellikle Kobani olaylarından sonra tamamen “Suriye’de PYD’de nasıl meşhurlaştıysa Türkiye’de Pkk ‘da öyle meşhurlaşır. Dolayısıyla biz artık bir terörist değiliz. Biz siyasi hareket ve silahlı bir örgütüz”. Şimdi bunu Amerika’nın veya Batının desteği ile bu noktaya geldiklerini zannettiler. Ama unuttukları bir şey var. Türkiye bir Nota Ülkesi. Amerika Türkiye mi?, Terör mü ? noktasına geldiğinde terör örgütü yanında yer almayacaklar. Alırlarsa zaten kendi Ülkelerinde nasıl terör faaliyetlerinin olabileceğini kestirmeleri mümkün değil. Bucak kemiğe dayandığında terör yalnız kalacak. O zaman terör örgütü diyecek ki, “Amerika bizi sattı”. Hâlbuki, siz zaten yaptığınız hainlikle satmıştınız. Şimdiye kadar bu Devleti bu milleti kendileri hainlik yaparak sattınız. Her zaman satmaya ve hainlik yapmaya hazır olanlar satılmaya da her zaman hazır olacaklar” dedi.
“Soma 10 yıl içinde Manisa’nın en büyük İlçesi olacak”
Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Geçen yıl 13 Mayıs’ta meydana gelen maden faciası ile sarsılan Soma’nın, 10 yıl içinde Manisa’nın en büyük ilçesi olacağını söyledi.
Berber, “ Var olan ve yürüyen projeler halinde Soma büyük bir ilçe olacak. Soma’nın hızlı bir şekilde büyümesi için ikinci santralin olması, mevcut özelleşen santralin kapasitesinin arttırılması, Organize sanayi’nin bu yıl içinde kamulaştırılma yapılıp başlamasının ardından maden sahalarının çalışması lazım. Otoyol çalışmalarının ve yeni maden sahalarının da açılması durumunda haliyle Soma’nın hızla gelişimi sağlanmış olacak ve mevcut sıkıntılarının tamamen önüne geçilmiş olacak” dedi.
“Maden kazasından önce Soma hızla gelişiyordu”
Yaşanan maden faciası öncesi Soma’nın hızla gelişen ilçe olduğunu belirten Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, “İnşaat sektörünün yanı sıra sanayi ve esnaflarda güzel gelişmeler vardı. Kaza sonrası biraz gerileme oldu ama daha da hızlı gelişmeler olacak. Çünkü madenlerde eskisinden daha fazla istihdam olacak. Soma’ya kalan kaynak ikiye, üçe katlamış olacak. Bu durumdan esnaf da faydalanacak” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!