https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
1.342 views
17 Temmuz 2013 - 6:06

Soma Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısı Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 3 gündem içi, 14 gündem dışı maddenin görüşüldüğü Belediye Meclis Toplantısında Muhalefet partilerinin belediye meclis üyeleri sorular sorarak Başkan Ergene’den cevaplamasını istediler.

Soma’nın yeşil alan ihtiyacı, oto park sorunu, bölgesel ısıtma sistemi, kiralık araç, otopark sistemi gibi konularda Başkan Ergene’ye sorular soran Muhalefet Belediye Meclis Üyeleri Başkan Ergene’nin açıklamalarını dinlediler. Bölgesel ısıtma Sistemi nedeni ile Soma’da bir çok çalışmanın yarım kaldığını ifade eden Ergene ‘Bölgesel Isıtma Sistemi bütün paramızı yutuyor’ dedi.

Soma’ da Araç Sayısının Çokluğu Oto Park Sorununu da Beraberinde Getiriyor

Meclis toplantısında Muhalefetten soru önergesi geldi. Önergede, Soma’ da araç sayısının çokluğu oto park sorununu da beraberinde getirmiştir. Belediyemizce oto park sorununun çözülebilmesi için, uygun yerler bulunup bunların ivedilikle projelendirilip hizmete açılması gerekmektedir. Halkın gündeminde olan bu konuda, çözüm üretilip faaliyete geçilmesi elzemdir. Mevcut otoparkları işleten firmalarında, otopark alanlarının bakım ve temizliklerini firmalarınca titizlikle yapmasını, belediyemizin de denetleme hususunda gereken hassasiyeti göstermesi için gerekli çalışmanın yapılması istendi.

Soma’nın Yeşil Alan ve Parka İhtiyacı Var

Somamızın özellikle yaz aylarında büyük ihtiyaç olarak görülen yeşil alan ve park konusunda;a) Mevcut parkların rehabilitasyon çalışmalarının İl Adayı Bir Kente yakışır biçimde yapılması.

b) Yeni Park alanlarının yaratılması; halk arasında istasyon Şlam sahası olarak bilinen 14523m2 alana sahip Soma imar planında Kentsel Aktivite olarak görünen alanın ivedilikle peyzaj çalışmaları da yapılarak festival, konser gibi faaliyetler için projelendirip, kente kazandırılması yazılı olarak belirtildi.

Kiralık Araçlar Yine Gündemde

Son günlerde medyada ve halk arasında konusu geçen belediyemize kiralık olarak alınan binek aracın hangi şirketten alındığı ne kadar süre ile kaç paraya kiralandığı konusunda meclisimize bilgi verilmesi istendi. Bölgesel Isıtma Sistemindeki son durum hakkında da bilgi isteyen Muhalefet Partilerin Belediye Meclis Üyeleri ‘ Termik santralı sıcak su ile ısınma projesinde gelinen son durum hakkında meclise bilgi verilmesi önerildi.

‘Yeni Otoparkın İhalesi Temmuz Ayında Yapılacak’

Belediye Başkanı Hasan Ergene önerge sorularına şöyle yanıt verdi.  Başkan Ergene, “ Otopark ile sorunlar var ise Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü gereken denetlemeyi yapar. Yeni otopark alanlarımızla ilgili olarak otobüs terminalimizin bulunduğu alanda otopark çalışmaları yakın zamanda başlayacak. 2 Milyon 950 lira’lık kredimiz onaylandı. Yeni otoparkın ön çalışmasını yapmıştık Temmuz ayı içerisinde ihalesi yapılacak.

Mevcut otogarımız yeni yerine taşındığız zaman Çarşamba pazarını katlı Pazaryeri olarak oraya taşıyacağız ve zemin katını otopark olarak tanzim edeceğiz bu durumda şehir merkezindeki otopark sorununu bir nebzede olsa giderir.

  ‘Ücretli Otoparkta 10 Dakikası Ücretsiz Olsun’

  Soma Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ihale ile, trafik yoğunluğu yaşanan cedde ve sokakların bazı bölümleri ücretli otopark haline getirilmesinin ardından şikayetler belediyeye yansımaya başladı. Belediye Meclisinde gündeme gelen otopark sorunu ile şikâyetler ve çözümleri İlçe Trafik Komisyon toplantısında görüşülecek. Vatandaşlara göre 10 dakikası ücretsiz olsun yönünde gelen şikâyetler değerlendirilecek.

‘Bölge Isıtma Sistemi Bütün Paramızı Yutuyor’

 Muhalefetin soru önergesinde Somamızın özellikle yaz aylarında büyük ihtiyaç olarak görülen yeşil alan ve park konusunda mevcut parkların rehabilitasyon çalışmalarının İl Adayı Bir Kente yakışır biçimde yapılması konusunda Başkan Ergene, “şuan için yeşil alan ve parklarımız var. Mevcut parklarımızda ise belediyemiz park bahçe hizmetlerindeki arkadaşlar düzenlemeler yaparak yeniliyorlar. Yeni parklar ve yeşil alan yapmak bizde istiyoruz fakat Bölge Isıtma Sistemi bütün paramızı yutuyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 

   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!