Soma Karaelmas Gazetesi

Bayramoğlu, “Demokratik Kitle Örgütlerini Göreve Çağırdı”

Bayramoğlu, “Demokratik Kitle Örgütlerini Göreve Çağırdı”
1.150 views
03 Ocak 2015 - 9:55

SEAŞ’ın özelleşmesini istemeyen Demokratik Kitle Örgütlerinin neden hala direniş çadırını ziyaret etmediğini soran CHP Manisa Milletvekili Aday Adayı Murat Bayramoğlu ‘Amacınızda hakikaten samimi iseniz, bir arada olmaktan gelecek gücünüzü neden gösteremiyorsunuz?’diye sordu.

25.Dönem CHP Manisa Milletvekili Aday Adayı Murat Bayramoğlu Demokratik kitle Örgütlerinin eyleme destek vermediğini belirterek yaptığı açıklamasında ‘

Uzun yıllardan beri Soma’nın gündemini meşgul eden bir konudur Seaş’ın özelleştirilmesi. Soma kamuoyunda bu özelleştirmenin; esnafı, işçiyi ve kamyoncusuna kadar pek çok kesimi etkileyeceği konusunda bir ortak düşünce hakimdir. Zaten bu konuda Soma’daki neredeyse bütün demokratik kitle örgütlerinin görüşleri Seaş’ın özelleştirilmemesi yönündedir.

Geçtiğimiz haftalar içinde Ankara’da, bu konuda, AKP milletvekillerinin de olduğu bir toplantı gerçekleşmişti.Ve yine iktidar milletvekilleri tarafından her zaman yapıldığı üzere artık alışkanlık haline gelen, tutulmayacak sözler verildi. Santralın özelleşmemesi için her şeyin yapılacağı söylendi. Ancak süreç bu söylenenlerin tam tersi yönünde hızla ilerliyor.

Yakın zamanda Tes-iş sendikası, bir Direniş Çadırı açtı. Ben de dahil olmak üzere siyasiler ve halktan kişiler bu çadırı ziyaret ederek bu konuda sendikamıza destek veriyoruz. Ancak yine Santralın özelleştirilmesine karşı çıkan, bu özelleştirmeden birinci derecede zarar göreceklerini belirten Soma’daki demokratik kitle örgütleri, odalar, dernekler, bu eyleme neden destek vermiyor? Birlik beraberlik görüntüsünün verilmesi gereken bu günlerde neden sendikamızın yanında yer almıyorlar, Direniş çadırını neden ziyaret etmiyorlar?

Amacınızda hakikaten samimi iseniz, bir arada olmaktan gelecek gücünüzü neden gösteremiyorsunuz? Soma olarak neden ayağa kalkamıyorsunuz?

Biz üzerimize düşeni yapalım ve son olarak soralım. Cellâdınıza gülümsemekten vazgeçme zamanı gelmedi mi? Ne dersiniz? Saygılarımla’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!