Soma Karaelmas Gazetesi

Başkan Ali Tulup, TBB toplantısına katıldı

Başkan Ali Tulup, TBB toplantısına katıldı
534 views
06 Nisan 2021 - 7:41

Belediye Başkanı Ali Tulup, TBB tarafından planlanan Pandemi Sonrası Bölgesel Kalkınma Toplantısına katıldı.

Belediye Başkanı Ali Tulup, İzmir’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye Belediyeler Birliği Pandemi sonrası bölgesel kalkınma toplantısına katıldı.
Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından ulusal kalkınmada yerel yönetimlerin yeri ve önemini vurgulamak amacıyla 11 farklı ilde planlanan “Pandemi Sonrası Bölgesel Kalkınma Toplantıları”nın beşincisi, İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin gerçekleştirdi.
Şahin, Kovid-19 salgınına değindi ve dünyanın gündeminde akıllı şehir kavramının bulunduğunu belirtti. Şahin’in konuşmasının ardından toplantıya video konferans yöntemiyle Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Suver, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez bağlanarak birer konuşma yaptı.
Toplantının devam eden bölümünde Akıllı Şehirler ve Kent Ekonomisi oturumu gerçekleştirildi. Pandemi Sonrası Bölgesel Kalkınma Toplantısı yapılan kapanış konuşması ile sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!