https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Avdanlıların taleplerini dinledi

Avdanlıların taleplerini dinledi
813 views
04 Nisan 2018 - 6:50

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene Avdan’da bir dizi incelemelerde bulundu. Beraberindekiler ile birlikte Avdan mahalle sakinlerini dinleyen Başkan Ergene, Avdan Park, Avdan’da konuçlanan Gezici Traktör Muayene İstasyonu, Avdan Çevre yolu’ndaki gelişmeleri yakından takip etti.

Sabah Saatlerinde Avdan Mahallesinde mahalle sakinleri ile buluşan Belediye Başkanı Hasan Ergene, Avdan Park’ı inceledi. Avdan Park’ta yapılması planlanan Yüzme havuzu ile ilgili detaylı bir çalışma yapılması için talimat veren Başkan Ergene daha sonra Avdan’da konuçlanan ‘Gezici Traktör Muayene İstasyonu’nu ziyaret etti. Başkan Hasan Ergene, Şoförler Odası Başkanı Dursun Solak, Başkan Yardımcıları Ali Tulup ve İbrahim Demiraslan ile Ak Parti Yönetim Kurulu üyeleri Abdullah Azbay ve Adnan Tekin Avdan mahalle sakinleri ile bir araya gelerek dilek ve şikayetlerini de dinleme imkanı buldu.

‘Yol’da kasis istiyoruz’

Avdan mahalle sakinleri şikayetlerinde yolun bir an önce açılmasını isteyerek kaza yaşanmasından korkutuklarını dile getirdiler. Mahalle sakinleri ‘ Kamyonlar buradan çok hızlı geçiyor. En azından Çimento Fabrikası yolunu bitirene kadar Avdan Mahallesinde belirli yerlere kasis yapılsın’dedi.

‘3-7 Nisan’da hizmet verecek’

Soma Şoförler Odası Başkanı Dursun Solak ‘ Muhtarlarımız bize Gezici istasyon istiyoruz diye talepte bulundular. Bizlerde bunu yetkililere ilettik. Cenkyeri, Avdan, Beyce, Karacakaş gibi yerlerde 3-7 Nisan arasında Soma’nın çeşitli mahallelerinde konuçlanacak. 264 traktör müracaatta bulundu. Ancak duymayanlar da Gezici muayene istasyonunu öğrendi mi getiriyor. Sayıda sınırlama yok.’dedi.

‘Çiftçilerimize Büyük külfetti’

Avdan’da incelemelerde bulunduklarını dile getiren Başkan Ergene ‘ Gezici İstasyon vasıtası ile çiftçilerimizin kullandığı traktörlerin muayenelerinin yapılması. Çiftçilerimizden toplanan talepler neticesinde Şoförler Cemiyetimiz girişimde bulundu. Gezici hizmet verilmemiş olsaydı bütün traktörleri Soma’daki araç muayene istasyonuna tek tek gidip muayene işlemlerini yaptırmaları gerekiyordu. Traktörlerde 3 yılda bir muayene işlemlerinin yenilenmesi gerekiyor. Bu da çiftçilerimizin için büyük külfetti. Çiftçilerimizi bu zorunluluktan kurtarmak için, Mahalle muhtarımızın talebi ve odamızın girişimi ile teşkilat mensubu kardeşlerimizin gayretleri ile Gezici Muayene istasyonu bugün itibari ile muayene işlemlerine başladı. Bugün Avdan’da daha sonra başka mahallelerde talep gelen yerlerde devam edecek. Yerel yönetim olarak çiftçilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve onların imkanlarını geliştirmek için daima çalışmalar yapıyoruz. Bu çerçevede Avdan Belediyesinden bize kalan 4 adet zirai sulamada kullanılan trafomuz mevcut. Çiftçilerimiz bundan istifade ederek kuyularını ve elektrik ihtiyaçları karşılıyorlar. Bu sene yenilik olarak Cenkyeri mahallemizden gelen talep üzerine 1 zirai sulama trafosu da Belediyemiz tarafından Cenkyeri’ne kuruldu. Abone ve bağlantı işlemleri devam etmektedir. Kırsal hizmetlere yönelik bu yatırımlarımız önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edecek. Her zaman Kırsal mahallerimizin mahalle muhtarlarımızın çiftçilerimizin yanında olacağız. Bir hizmet vasıtası ile buraya geldik. Ancak gelmişken mahallemizin diğer alanlardaki eksiklerini ve taleplerini de bizzat dinleyerek mahalle sakinlerinden alıyoruz. En kısa zamanda o beklentileri karşılayacağız. Yol ve yeşil alanlarda düzenleme talepleri var. Bunun gibi bütün talepleri toplayarak Fen İşleri Müdürlüğümüz, teknik ekibimiz, Başkan Yardımcılarımız ile yaz günlerine hazırlık olmak üzere çalışmaları yoğunlaştıracağız.’dedi.

‘%90’ı tamamlandı’

Postane için Avdan’da yer düzenlemesi de yapacaklarını belirten Başkan Ergene ve beraberindekiler daha sonra Soma Çimento tarafından yapımı devam eden yolda incelemede bulundu. Çalışanlardan bilgi alan Başkan Ergene ‘ Çimento fabrikasının girişini ve vatandaşlarımızın tarlalarına ulaşımını kolaylaştıracak alt geçit inşaatı %90 oranında bitmiş vaziyette. Yolun oturması için belirli bir süre geçmesi gerekiyor. Sanırım 15- 20 gün içinde tamamlanarak açılacak. Avdan mahalle sakinlerimizin sıkıntıları da çözülmüş olacak.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!