https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Atatürk Panosu İçin Proje Bekleniyor

Atatürk Panosu İçin Proje Bekleniyor
1.532 views
03 Ağustos 2015 - 8:19

Geçtiğimiz günlerde Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Önder Adar tarafından dile getirilen ELİ Sosyal Tesisleri Misafirhanesi duvarında asılı bulunan Atatürk resmi ve Kömür ile ilgili yazılmış veciz sözün neden kaldırıldığı düzenlenen toplantı ile açıklandı.
ELİ Müessese Müdürlüğünde Müessese Müdürü Hakkı Duran, Müdür Yardımcısı Süleyman Altıparmak, İdari ve Sosyal İşler Şube Müdürü Nuh Ödül, Şaban Çatar, Avukat Aslı Yentuz Hakverdi, ADD Şube Başkanı Önder Adar, Ak Parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk ve MHP İlçe Başkanı Vedat Erdem’in katılımı ile yapılan toplantıda Atatürk resmi ve panonun neden kaldırıldığı açıklandı.
ELİ Müessese Müdür Yardımcısı Altıparmak ‘ Yaklaşık 3 yıldan beri Müessese Müdürlüğümüz önünde bulunan Atatürk panosunu ve Misafirhane duvarında bulunan Atatürk ve kömür ile ilgili veciz sözün bulunduğu panoyu değiştirmeyi planlıyorduk. Elektrik panoları sürekli arızalanıyor, metalden olduğu için küflenmeler olmuştu. Reklamcı ile görüşerek burası için güzel bir proje hazırlamasını söyledik. Bize getirdiği projeleri beğenmedik. Bu sırada aşırı rüzgar dolayısı ile elektrik panolarının tamamı döküldü ve hoş bir görüntü olmadı. Bu panoyu indirmek için ise 17 metrelik bir vinç gerekiyordu. Soma içinde bu panoyu indirecek vinç bulamadık. Normal bir vincin ulaşabileceği yüksekliğe koymayı planladık. Altında art niyet aranmasın. Çünkü biz Atatürkçüyüz. Sizler kadar bu konuya hassasız. Daha iyisini yapabilemek için çalışmalar yaptık. Biz Soma’nın lokomotifi olarak her konuda elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz. Bu konuda çalışmamız devam ediyor. Sizden proje ile ilgili her türlü desteği bekliyoruz. Ortak güzel bir proje hazırlamak için sizden gelecek her türlü desteğe açığız’ dedi.
Ak Parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk ise ‘Konudan yeni haberim oldu. Haberim olduğu an harekete geçtim. Siyasi bir boyutu yok. Kimse altında birşey aramasın. Biz değerlerimize daha çok bağlıyız’dedi.
ADD Şube Başkanı Önder Adar ‘Ben 800 üyesi olan bir derneğin temsilcisiyim. Konuyu Kaymakamlık makamına ilettim. İlim Işıktır Dağı ve ELİ Sosyal Tesisleri Misafirhanesinde asılı olan Atatürk Panosunu da dile getirdik. Ancak İlim Işıktır Dağı bir şekilde çözüldü. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. O zamandan beri yaklaşık 4 aydan beri bu sorunun da çözülmesini bekledik. Hiçbir gelişme olmadı. Atatürk ve Milliyetçilik konusunda ülkemiz hassas bir durumdan geçiyor. Bu konudaki duyarlılığınıza teşekkür ediyorum. Bir an evvel olacağına inanıyorum. Bu toplantının olmasından dolayı mutluyum. Ancak bu tür konuların paylaşılacağı her türlü sıkıntıların dile getirileceği bir toplantılar yapılmalı. Benim Başkanlığım döneminde kent konseyi kurularak bütün sorunlar masa başında çözülüyordu. Bunu yerel idarei toplayabilir. Bu sorunlar bu şekilde çözülür.’dedi.
MHP İlçe Başkanı Vedat Erdem ’11 yıldır biz birşey yapmasak kimse harekete geçmiyor. Kamuoyu oluşturmamızın sebebi ise bir sürü şikayetler geliyor. Memleket gerilmesin diye yazdım. Miletimizin milli değerleri kabarmış vaziyette. Bir de o portre kaldırılmış siz nasıl milleyetçisiniz diyerek şikayetler geliyor. Neden yaptırmıyorsunuz diyorlar. İlim Işıktır dağındaki Hasan beyle görüştük. Bütçeye dayanınca Cengiz Bey’e söyledim. Gerekeni yap dedi. Biz Ak Parti işadamlarının bunu yaptırarak Soma Belediye Başkanı yaptırmış gibi gösterebilirdi. Bu hükümetin kamuoyuna düşmediği zaman hareket etmediğine inanıyorum. Bunu bir an önce düzeltin de size teşekkür ederim diye söyledim. Ayrıca Soma’nın girişine ve çıkışına 16 Türk Bayrağının bulunduğu bir direk dikilsin. ELİ’nin gücü büyüktür. Sizin hassasiyetiniz daha çok dinlenir. Bunu da sizden bekliyoruz’dedi.
Hakkı Duran ‘ ELİ Müessese Müdürlüğü ve Misafirhane duvarında bulunan Atatürk panosu benim dönemimde yapıldı. Misafirhane duvarında bulunan pano çok yüksekte bulunuyordu. Adem binbaşı burada iken elektrik panoları arızalanmış yanmıyordu. Uzun bir süredir bu şekilde duruyordu. Reklamcı ile görüşüldü. Uzun bir süreden beri yeni proje bekleniyor. Bu konuda hassasız kimse altında birşey aramasın. En kısa sürede yenisi yapılacak. Sizlerden de proje hakkında görüşlerinizi bekliyoruz’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!