Soma Karaelmas Gazetesi

AİLE HEKİMLERİ DE RANDEVULU SİSTEME GEÇTİ

AİLE HEKİMLERİ DE RANDEVULU SİSTEME GEÇTİ
1.383 views
17 Temmuz 2013 - 6:01

Vatandaşların sağlık hizmetine daha kolay erişiminin sağlanması ve aile hekimliklerinin daha etkin şekilde hizmet sunabilmesi için Aile Hekimliği Randevu Sistemi başlatıldı.

Soma’da muayene için sıra beklemek istemeyen hastalar telefonla ya da internet üzerinden randevu alabilecek. Konu ile ilgili açıklama yapan Soma İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Babacan ‘ Ülkemiz genelindeki vatandaşlarımızın istedikleri hastaneden ve istedikleri hekimden randevu almalarını sağlayan Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) uygulaması 1 Temmuz 2013 ) itibarı ile aile hekimliği birimlerini de kapsayacak. Vatandaşlarımız Alo 182, www.hastanerandevu. gov.tr web adresi ve mobil cihazlarla aile hekimlerinden randevu alabileceklerdir. Böylece vatandaşların aile hekimlerinden daha iyi hizmet alabilmesi, muayene sırası beklememeleri ve hastaya ayrılan sürenin daha uzun ve verimli olması planlanıyor. Bir Aile Hekiminin sağlıklı hizmet verebilmesi için standart olan hasta sayısı 45 ancak Soma’da yeri geldiğinde bir Aile Hekimimiz 110 hasta bakabiliyor. Soma’da toplam Aile hekimi sayımız 30’dur. 10 Aile Sağlığı Merkezinde toplam 30 aile hekimi ile hizmet veriyoruz. Doktorlarımız ev hastalarına, aşıya gelmeyen hastaların evlerine, köy ziyaretleri de yaptığı için hastamızın daha rahat hizmet alabilmesi için bu uygulama başlatıldı.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 

   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!