https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Bizim adayımız Hasan Ergene

Bizim adayımız Hasan Ergene
2.111 views
21 Mart 2018 - 9:00

Muhtarlardan
Ergene’ye tam destek

Soma Merkez Mahalle muhtarları Belediye Başkanı Hasan Ergene’yi Milletvekili sıralamasında görmek istediklerini dile getirerek ‘Bizim Milletvekili Adayımız, Hasan Ergene’dir ‘dediler.

Manisa İl Başkanı Berk Mersinli Ak Parti İl Yönetimi ile birlikte bugün Soma’da çeşitli ziyaretler ve toplantılarda bulunacak. Mersinli, Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Tulup ve İbrahim Demiraslan ve Merkez Mahalle muhtarları ile kahvaltıda buluştu.
‘Yolumuzu
aydınlatıyorsunuz’
Belediye Başkanı Hasan Ergene son düzlükte olduklarını ifade ederek yaptığı konuşmasında ‘İl Başkanımız göreve geldiği günden itibaren Manisamızın her konusuna hakim. Somamızla da yakından ilgileniyor sürekli irtibat halindeyiz. Birbirimize bir telefon mesafesi kadar yakınız. Hiçbir zaman bizi de ekibimizi de yanlız bırakmıyor. Bugün programımıza muhtarlarımız ile başladık. Sizler Soma’da yaşayan halkımızın %90’ını temsil eden merkez mahalle muhtarlarımızsınız. Soma’nın yükünü sizler çekiyorsunuz. Dönem dönem toplantıları 70’in üzerinde muhtarlarımız ile de bir araya geliyoruz. Demokratik en küçük birimsiniz. Sizlerle yaptığımız istişarelerde olumlu neticer alıyoruz, yolumuzu aydınlatıyorsunuz. Önceliklerimizi belirlemede ve kıt olan kamu kaynaklarını en verimli şekilde harcayarak mümkün olduğundan daha fazla hemşehrimize hizmet eme imkanı elde ediyoruz. Sizin önceliğiniz bizim önceliğimiz, sizin ihtiyaçlarınız halkımızın ihtiyaçlarıdır. Son düzlüğe girdik bize ayrılan sürenin sonuna yaklaşıyoruz. Yerel yönetimlerde 1 yılımız kaldı. Halkımıza vaad ettiğimiz ve söz verdiğimiz ne varsa tamamlayacağımız bir yıl olacak. Büyük projelerin nihayetlendiğini sizlerle birlikte göreceğiz. Desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum’dedi.
Ak Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy ise ‘ Sizlerle her zaman bir aradayız ve sorunlarınızı yakından takip ediyoruz. Bugün İl Başkanımız sizlerin sorunlarınızı ve taleplerinizi dinlemek için buradalar’dedi.
‘İttifakı, Cengiz Ergün’ü
Başkan yapmak için kurmadık’
‘Biz doğru bulmadığımız Cengiz Ergün’ün belediye anlayışını tekrar Manisa’da hakim kılınmasına izin vermeyeceğiz’ diyen Ak Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ‘Nüfusu temsil eden muhtarlarımız ile bugün bir aradayız. Çeşitli ziyaretlerimiz olacak. Hem Soma’yı masaya yatıracak hemde sıkıntılar varsa değerlendirmeler yapacağız. Her ayın 1 gününü Soma’da geçireceğiz. Önümüzde Afrin operasyonu vardı ve hamdolsun ki başarılı bir şekilde Türk ordusunun gücünü tüm dünyaya göstermiş olduk. Bizlerde yerelde devamlı alanlardayız. Önümüzde yerel bir seçim var. Somamızın 3 dönemdir başarılı, 17 ilçe içinde parmakla gösterilebilecek başarılara imza atmış bir Belediye Başkanı var. Siyaseten de bizim marka değerimiz oldu. Biz onu her zaman yanımızda ve bundan sonraki siyasi hayatında da her daim birlikte olacağımız bir isim. Belediyemizde başarılı çalışmalar olurken 2014’te Büyükşehir yasası ve seçimleri yaşandı. AK Parti adına istemediğimiz sonuçlar meydana geldi. Seçimlerin üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen Manisa’da Sayın Cengiz Ergün Soma halkına, Manisa Halkına ve 17 ilçemize vaadleri arasında maalesef %20’yi geçiremedik. Vaad ettilerinin sadece %20’sini yapabilmiş bir Büyükşehir Belediye Başkanıdır. Son günlerde sadece gündemde kalmak ve kendini garanti altına almak adına ittifakı zora sokacak değişik söylemlerde bulunmaktadır. Bizlerde Soma’dan şöyle seslenmek istiyoruz. Biz Sayın Devlet Bahçeli’nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın, MHP ve AK Parti ittifakının sonuna kadar saygılıyız. Hem tavanda hemde tabanda bu ittifak oluşmuştur. Biz bu ittifakı kurarken milletimizin menfaati, devletimizin menfaati, ülkemizin bekası için kurduk. Cengiz Ergün’ü Büyükşehir Belediye Başkanı yapmak için kurmadık. Yerelde de bu ittifaka zarar vermeden her parti kendi adayını çıkarıp seçimlere bu şekilde hazırlanacağız. Biz doğru bulmadığımız Cengiz Ergün’ün belediye anlayışını tekrar Manisa’da hakim kılınmasına izin vermeyeceğiz. İnşallah 17 ilçemizde ve Manisa Büyükşehir Belediyemizde Ak Parti’nin belediyecilik anlayışına dönüştüreceğiz. Bizden başka çalışan yok. Rabbim çalışana veririm diyor bizde Sandığa gittiğimizde başarılı olmak için gayretimizi arttırıyoruz. Cumhurbaşkanımızın da nezaket gösterdiği ve külliyede özellikle ağırladığı muhtarlarımız. Muhtarlarımız ne diyorsa belediye başkanlarımız o doğrultuda hareket ediyor, Muhtarlarımız ne diyorsa, biz kulak kabartıp mahallelerimizde ona göre hizmet üretmeye ve vatandaşlarımızın bize muhtarlar aracılığı ile ilettiği herşeyi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bugünde bunun besmelesi olsun diye muhtarlarımızla beraberiz’dedi.
‘Muhtarlardan
Ergene’ye övgü’
Söz alan mahalle muhtarları ise ‘Belediye Başkanı Hasan Ergene her istediğimizde hayır dememiştir. Başkanımız ile irtibatımız çok çok hızlıdır. Mahallelerimizde ne eksik varsa sadece söylememiz yetmiştir. Bir çok mahallemizde pazaryerlerimiz yapıldı. Her türlü ihtiyacımız kısa sürede çözüme kavuştu. Ancak bizlerin dilekleri daha farlı. Biz Başkanımızı AK Parti Manisa Milletvekili sıralamasında en üstlerde görmek istiyoruz. Sizlerden Ak Parti İl Başkanı olarak talebimiz budur’dediler.
Muhtarların bu düşüncelerini dinleyen İl Başkanı Berk Mersinli ise ‘Sizlerin mesajını gayet net aldım’dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!