Soma Karaelmas Gazetesi

9 Madencinin Ailesine 4320 Sterlin Yardım Dağıtıldı

9 Madencinin Ailesine 4320 Sterlin Yardım Dağıtıldı
1.430 views
19 Ocak 2015 - 9:12

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi tarafından Soma’da Maden Faciasında yaşamını yitiren 9 madencinin ailesine 4320 İngiliz Sterlin’i yardım verildi.

İngiltere’de yaşayan Kıbrıs Türkleri tarafından Maden Faciasının ardından başlatılan sosyal etkinlikler ve çeşitli faaliyetlerde toplanan 4320 İngiliz Sterlin’i 9 Madencinin ailesine dağıtıldı.

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi Başkanı Aysın Yılmaz, Etkinlikler Sorumlusu Leyla Kemal, Asal Üye Duygu Tağmaç ve Londra Flaşhaber’den arkadaş üye Mehmet Taisi Güzel Soma’ya gelerek maden şehitliğini ziyaret etti. Şehitliğe çelenk bırakan Dernek Başkanı ve beraberindekiler dualar ederek mezarlıktan ayrıldılar. Kaymakamlıkta 9 aile ile bir araya gelen Dernek Başkanı Aysın Yılmaz ‘ Soma’da büyük bir facia yaşandı. Ben 61 yıldır Londra’da yaşıyorum. Ama Türk’üm acınızı paylaştık. Bizlerde sizler kadar üzüldük. Acınızı paylaşıyoruz. Ama sizler evlatlarınız için dik durmak zorundasınız. Bizler her zaman yanınızda olacağız’dedi. Yılmaz Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı ve Selami Özdemir’e kendileri ağırladıkları için teşekkür ederek hediyeler verdi.

Etkinlikler Sorumlusu Leyla Kemal ise ‘ Maden Faciasının ardından konseyimize bağlı 25 derneğimiz ve arkadaş üyelerimiz ile görüştük. İçlerinde Türkler ve İngilizlerde bulunuyor. Acılarımızı paylaştılar. Kampanyamıza destek verdiler. Buraya geliş masraflarımızı kendi cebimizden toplanan ücrete el sürmeden kendimiz getireceğiz sözü vermiştik. Ailelerimiz ile birebir görrüşmek istedik. Taziyelerimizi iletelim istedik. Bugün sizlerle bu nedenle bir aradayız.’dedi.

Madenci eşlerine kişi başı 480 sterlin toplamda ise 4320 ingiliz sterlinini teslim eden Konsey Başkanı Aysın Yılmaz bayanlara sarılarak taziyelerini iletti. 9 Madenci eşleri ise ‘ Böyle bir acı yaşamayı hiçbirimiz istemedik. Keşke sağ olsalar ve yanlarımızda bulunsalardı. Ama ihmal nedeni ile göz göre eşlerimizi kaybettik. Takdir diyoruz. Haklarınızı helal edin’dediler.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!