Soma Karaelmas Gazetesi

247 HASTA EVDE BAKILIYOR

247 HASTA EVDE BAKILIYOR
1.683 views
17 Temmuz 2013 - 2:46

Soma ve Turgutalp’ten 247 Hasta evde bakım hizmetinden yararlanıyor. Evde Bakım Hizmetlerinden 1 yaşından 100 yaşına kadar her yaştaki hastaya hizmet veriliyor.

Evde Bakım, gerek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, gerek kronik bir hastalığın takibinde, gerekse herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi süreçlerinde, ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakımı hizmetlerinin verilmesi amacı ile Soma’da yaklaşık 2 yıl önce kurulan Evde Bakım Hizmetlerinden bu güne kadar 580 hasta faydalandı. Vefat eden ve iyileşen hastaların hizmetlerinin kesilmesi ile birlikte bu sayı 247’ye geriledi. Soma Merkez ve Turgutalp Merkez olmak üzere evde bakım hizmetinde faydalanmak isteyen herkes 444 38 33 nolu telefonu arayarak ya da İlçe Devlet Hastanesine gelip müracaat edebiliyor. Doktor, Sağlık Memuru, Hemşire, Sekreter ve Şoför olmak üzere 4 kişi ile sağlık hizmetlerini yürüten Evde Bakım Hizmetleri yatalak, felçli, kanser hastası olan hastaların evlerine giderek rapor çıkartılmasından kan tahlillerine, serumdan sonda takımına, Enjeksiyon biten ilaçların yenilenmesi gibi hizmetlerle ilgileniyor. Hastaların fizyoterapist, psikolog, diyetisyen ve sosyolog ihtiyaçları olup olmadığı konusunu da değerlendiren Evde Bakım Hizmetleri personeli eğer hastanın ruh sağlığında değişiklikler varsa doktor yönlendirmesi de yapıyor. Hastanın durumuna göre hastaneye getirilmesi konusunda da yardımda bulunan EVde Bakım Hizmetleri personeli gerekirse Ambulans ile hastanın Devlet Hastanesine getirilmesi ve gerekli teşhislerin yapılması konusunda da hizmet veriyor. Tek ekip ile Soma ve Turgutalp’te bulunan hastalara hizmet veren Evde Bakım Hizmetleri’ne yeni bir ekip oluşturularak Soma’nın köylerine de hizmet vermesi isteniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 

   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

 

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!