Soma Karaelmas Gazetesi

2017 yılında 13 Merinos Koç dağıtıldı

2017 yılında 13 Merinos Koç dağıtıldı
648 views
02 Ocak 2018 - 6:50

Soma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2017 yılı içinde toplam 13 merinos ırkı damızlık koç dağıtımı yapıldı.

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetiştiricilerin elinde bulunan koyun ve keçi sürülerine yüksek vasıflı erkek damızlıkların katılımıyla kan değişimi sağlanarak işletmelerin mevcut verimliliğinin artırılması amacıyla uygulanan “Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi” kapsamında Soma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından İlçemizde 8 baş merinos ırkı damızlık koç dağıtımı gerçekleştirildi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayati Aslan “Bakanlığımızca hayata geçirilen “Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi” kapsamında işletmelerin verimliliğinin artırılması amacıyla bu ay 8 üreticiye 2017 yılı içerisinde toplam 13 üreticimize merinos ırkı damızlık koç dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında dağıtılan damızlık koç bedelinin %75’i Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız, %25’i ise, üretici tarafından karşılanmıştır. Dağıtımı yapılan damızlık koçların üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!