Soma Karaelmas Gazetesi

2 ayrı noktaya Mobil atık merkezi konuldu

2 ayrı noktaya Mobil atık merkezi konuldu
519 views
06 Nisan 2021 - 7:34

Soma’da sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir kalkınma için Sıfır Atık Projesi kapsamında iki ayrı noktaya Mobil Atık Getirme Merkezleri yerleştirdi.

Soma Belediyesi israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması için “Sıfır Atık Projesi” kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Soma ilçe merkezinde farklı noktalara konumlandırılan Mobil Atık Getirme Merkezleri’nde küçük elektronik eşyalar, kağıt, karton, kitap, gazete, plastik atıklar, metal atıklar, atık ilaçlar ve bitkisel atık yağlar amacına uygun şekilde toplanabilecek.
Belediye Başkanı Ali Tulup tarafından yapılan açıklamada ‘Soma Belediyesi olarak çevreye ve doğaya duyarlı sıfır atık projesi kapsamında hizmetlerimiz devam ediyor. İkiz Kuleler önüne ve Beşyol Gediz Elektrik önüne sıfır atık geri dönüşüm merkezi yerleştirildi.
Geri dönüşüm konusunda önemli bir adım olan yerinde ayrıştırma hizmetimize değerli bir ivme daha katıyoruz. Somalı hemşehrilerim kağıt, plastik, cam, metal ve elektronik atıklarınızın her birini ayrı ayrı bölmelere atarak doğayı korumamıza yardımcı olmanız önemli. Ambalaj atıklarının geri dönüşüm ile ham madde olarak ekonomiye kazandırılmasının hem kaynak tasarrufu hem de çevrenin korunmasını sağlayacağız. Soma Belediyesi olarak geri dönüşümün bir alışkanlık haline gelmesi için çalışmalarımız artarak devam edecektir. Geleceğimize birlikte sahip çıkacağız, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakacağız’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!