Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

1 Mayıs’ta İzmir’e

1 Mayıs’ta İzmir’e
1.464 views
01 Mayıs 2014 - 7:17

İşçinin ve emekçinin bayramı olan 1 Mayıs İzmir Kordon Gündoğdu meydanında kutlanacak. Sabah saatlerinde Cengiz Topel Meydanı önünde program yapılmayacağını belirten Ege Bölgesi Şubesi Başkanı Tamer Küçükgençay 1 Mayıs’ı İzmir’de büyük bir coşku ile kutlamaya hazırlanıyoruz’dedi.
Türkiye Maden İşçileri Sendikası  Ege Bölgesi Şubesi Başkanı Tamer Küçükgençay Maden İşçilerinin bayramını kutlayarak yaptığı açıklamasında ‘1 Mayıs 1886 yılında Amerika’daki işçilerin başlatmış olduğu günlük 12 saatlik çalışmanın 8 saate indirilmesi için, yapmış oldukları eylemler günlerce sürdü. Bu eylemler bir çok ülke de de devam etti. Eylemlerin sonucunda günlük 8 saatlik çalışma hakkı kazanıldı. Bugün biz çalışanlarda 8 saatlik çalışma hakkını o gün bu eylemleri yapan işçi arkadaşlarımıa borçluyuz. Hepsine minnettarız.
Bugün en yüce değerin bayramı. Alın teriyle kazananların ve bu ülkeye değer katanların bayramıdır. Bugün 1 Mayıs işçi sınıfının uzun soluklu 8 saatlik mücadelesinden sınıfın eylemsel dayanışma gününe kadar uzanan bir süreç. Bu öyle bir süreç ki, bu yolda vurulan, ezilen, yanarak can veren emekçiler var. Grevlerde direnişlerde, yürüyüşlerde tükenen ömürler var. Bu uğurda can veren, hapishanelerde yatan arkadaşlarımıza ve asla pes etmeden mücadele eden arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve onları saygıyla anıyoruz. Bu ülkede çalışma koşulları biraz iyileşmişse bizden önceki emeklerin uzun soluklu fedakar ve cefakar mücadelesidir. Bizlerin görevi önce bu kazanılmış hakları korumak sonra da sadece kendimiz için değil çocuklarımız için bu hakları daha da geliştirmek için daha fazla mücadele etmektir. Dünyanın en zor işlerinden birini yapan Macden işçilerinin, üğlkemiz işçi sınıfının, Dünya işçilerinin 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler bayramını Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şubesi şahsım ve yönetim Kurulu arkadaşlarım asına kutluyorum. Kazasız ve belasız çalışmalar diliyorum’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!