Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Ziraat Bankası, Maden Mağdurlarını Unutmadı

Ziraat Bankası, Maden Mağdurlarını Unutmadı
3.353 views
06 Haziran 2014 - 6:29

Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Murat Serdar Bulut, Bireysel Pazarlama Müdürü Serkan Altun Soma’ya gelerek, Ziraat Bankası Soma Şube Müdürü Birol Özgüven’i ziyaret etti. Ziraat Bankası Soma Şubesi’nde açıklama yapan İzmir Bölge Yöneticisi Murat Serdar Bulut, Soma’da yaşanan maden kazasından etkilenen müşterileri ile ilgili aldığı aksiyonlar hakkında açıklama da bulundu.
Murat Serdar Bulut, “maden kazasından direkt ya da dolaylı etkilenen müşterilerimizden, 30 Haziran 2014 tarihine kadar bireysel kredi taksitlerinin ertelenmesini talep edenler için 3 aya kadar erteleme yapılabilecektir. Kurumsal kredilerde ise; Bankamızın standart yapılandırma ürününe, 6 aya kadar varan ödemesiz dönem verilebilecektir” dedi.
Bulut açıklamasında, “Soma’da yaşanan üzücü kazadan etkilenen müşterilerimiz ile ilgili olarak; Şu ana kadar yapılan işlemler:
Müşterilerimizin elim kazadan zarar görmüş olup olmadığına bakılmaksızın Borçlu, Kefil, 3. Kişi teminat verenler hakkında;
•Kredi vadesi geçen alacaklarımız için idari yollarla da olsa aktif bir tahsilat çabası girişiminde bulunulmamış, ihbarname ve ihtar gönderilmemiş,
•önümüzdeki günler içinde vadesi gelecek olan krediler için de aynı uygulamaya ikinci bir duyuruya kadar devam edilmesi karar verilmiş,
•Teminata alınmış ve bu coğrafi alanda yaşayan vatandaşlarımız tarafından keşide veya ciro edilen çek ve senetlerden kaynaklanan Bankamız alacağı dahil tüm alacaklarımız için herhangi bir şekilde takip başlatılmamış, hiçbir haciz uygulanmamış, satış işlemleri, vb. hiçbir işlem yapılmamış,
•Evvelce başlatılmış takiplere ilişkin olarak ise de tüm yasal işlemler durdurulmuş, satış günü alınmış dosyalarımızda satışlar ertelenmiş, tahliye kararı alınmış ise uygulanmamış, taahhüdü ihlal şikayeti yapılmamıştır.
Takip hesaplarına intikal etmesi gereken kredilere müdahale edilip, takibe intikali engellenmiş, üzücü kazanın olduğu günden beri takibe intikal etmesi gerektiği halde, takibe intikalini önlediğimiz müşteri adetleri 231 kişi ve yaklaşık 7,1 milyon TL dir. Buna ilave 119 adet kredi kartının da takibe düşmesi engellenmiştir.
Gecikmede bulunan müşterilere sözlü-yazılı herhangi bir bildirim yapılmamaktadır.
Ayrıca;
Kınık, Soma, Savaştepe ve Setbaşı/Bursa Şubelerimizden kredi kullanıp, Soma’da maden faciasında hayatını kaybeden 7 müşterimizin Bankamıza olan borçları, Banka giderlerinden karşılanıp kapatılmış, hayat sigortasından gelen tazminatlar ise varislerine ödenmiş / ödenecektir.
Bundan sonra yapılacaklar:
Bu olaydan direkt ya da dolaylı etkilenen müşterilerimizden, 30 Haziran 2014 tarihine kadar bireysel kredi taksitlerinin ertelenmesini talep edenler için 3 aya kadar erteleme yapılabilecektir.
•Kurumsal kredilerde ise; Bankamızın standart yapılandırma ürününe, 6 aya kadar varan ödemesiz dönem verilebilecektir” dedi.
Elim kaza neticesinde yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diler, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederiz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!