https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Zam yapmakla yatırım olmaz

Zam yapmakla yatırım olmaz
565 views
01 Aralık 2017 - 9:12

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı’ Cengiz Ergün’ün Belediye Meclis Toplantısında yaptığı konuşmaların hiç hoş olmadığını dile getiren Eski belediye Başkanı Önder Adar ‘Sadece Su’ya zam yapmakla yatırım olmaz, Sayın Cengiz Ergün Bey’ diyerek açıklamalarda bulundu.

Fakirin su parasına zam yapılmadı diye ‘size sorarım’ tarzında açıklamalar Ergün’e yakışmamıştır diyerek Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e bir tepki de Eski Belediye Başkanı Önder Adar’dan geldi.

Adar açıklamasında ‘Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Cengiz Ergün özellikle il çapında yaptığı altyapı çalışmaları ile takdir kazanıyor. Bunu inkar edemeyiz, bende zaman zaman kendisine hizmetleri için teşekkür ediyorum. Yılların birikmiş sorunlarını birer birer çözüyor sağolsun. Lakin kendisine Büyükşehir yasa tasarısı ile büyük yetkiler ve para kaynakları teslim edildiğini de kimse unutmasın. Yani tam 17 ilçenin su tahsilatının tamamı ve yine tüm ilcelerin her ay nüfusa orantılı olarak gelen iller Bankası payının % 40’lık kısmı direk Manisa Büyükşehir Belediyesi kasasına girmektedir. Sadece bu iki kaynak ile bile Cengiz bey aylık 51 trilyon liraya yakın bir gelire kavuşmakta bu da bir yılda yaklaşık 650-700 trilyon liralık bir kaynak demektir. Bunlara otopark geliri yada diğer gelir kaynakları dahil değildir. Yani sayın Cengiz Ergün hizmet yapıyor tamam da bunuda İlçeler sayesinde elde ettiği gelir ile yapıyor….

Şimdi 2 gün önce belediye meclis toplantısında sıcak suya ve İçme suya zam teklifi AKP ve CHP’li meclis üyelerinin oyları ile red edilince Sayın Cengiz Ergün sinirlenmiş ve ” Kırkağaç meydan çalışması, Akhisar Pazar yeri, Saruhanlı Belediye Binası, Soma yatırımları bekler vs. ” diyerek tehditler savurmuş yine “Hizmet istemiyorsanız su ücretlerini % 20 indirelim, hodri meydan” diyerek bence siyaseten hiç de hoş olmayan konuşmalar yapmıştır. Yani Cengiz beyin bu tehditvari açiklamalarina göre Manisa Büyükşehir Belediyesi, belediye ücret tarifelerine getirdiğimiz zam teklifine oy verirseniz hizmet yaparız vermezseniz hizmet falan yapmayız diyor..

Oysa size yukarıda açıkladığım üzere sıcak suya ve İçme suyuna 2018 yılı için zam olmasa bile zaten (700) trilyon lira civarında bir kaynak sayın Cengiz Ergün’ün elindedir. Bunun yasalar gereği en fazla yarısını personel gideri olarak harcama yetkisine sahip olan Cengiz Ergün’ün eline 2018 yılında yatırım için en az (350) trilyon lira para kalmaktadır. Üstelik halka bir takım gerçekler açıklanmamaktadır. Öyle ki 17 ilçeden Manisa Belediyesine giden su paraların da zam yaparak artış olmasa bile, bir diğer kaynak olan 17 ilçeden Manisa Belediyesine giden İller Bankası payı 2018 yılı bütçe yasası gereği enflasyon oranında otomatik olarak artacaktır. Yani Manisa Büyükşehir Belediyesi gelirleri, 2018 yılında yine artacaktır. Bu bilindiği halde fakirin su parasına zam yapılması engellendi diye “Ben size sorarım” tarzı açıklamalar bence belediye başkanlığını son derece güzel götüren sayın Cengiz Ergün beye yakışmamıştır. Ha birde Kırkağaç, Akhisar, Saruhanlı, Soma, Ahmetli gibi ilçelerde başladıkları yatırımları yarım bırakarak seçime gidilirse, bundan kim zararlı çıkar hep beraber görürüz..!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanımız çok değerli sayın Cengiz Ergün beyefendiyi, olayı alevlendirici değil sakinleştirici açıklamalar yapmaya ve güzel hizmetlerine devam etmeye davet ediyorum’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!