https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Zaferin Yıldönümü

Zaferin Yıldönümü
1.077 views
31 Ağustos 2016 - 7:19

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Büyük Taarruz’un 94. yılı Soma Cengiz Topel Meydanında yapılan tören ile kutlandı.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından artan terör olayları nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramı Soma’da sade bir tören ile kutlandı. Cengiz Topel Meydanında Kaymakam Ahmet Altıntaş’ın yanı sıra tüm protokol mensuplarının hazır bulunduğu bir tören ile 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı. Törene katılan 69 yaşındaki Şevkiye Kara ise elinde Türk bayrağını tören boyunca sallayarak ‘ Bu vatan kolay kazanılmadı evladım. Kolay kolay vermeye de niyetimiz yok’dedi.
Kaymakam Ahmet Altıntaş, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Oruç Fevzi Kara ve Belediye Başkanı Hasan Ergene tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile birlikte günün anlamına ilişkin konuşma Askerlik Şubesi Başkanı Jandarma Astteğmen İlker Yağdıran tarafından yapıldı. Yağdıran ‘Bugün burada 1. dünya savaşının sona ermesi ile birlikte Türk Milletinin varlığını sürdürme mücadelesinin adım adım hazırladığı büyük başarı ve zaferlerin en son ve birleştirici halkası olan 30 Ağustos Baş Komutanlık Meydan Muharebesinin 94. yıl dönümünü coşku ve gururla kutlamaktayız. Bu Şanlı zafer hepimize kutlu olsun. Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan bu zaferle Türk ulusu üzerine geçirmek istenen esaret gömleğini parçaladı. Ulu önder Atatürk’ün önderliğinde sağlam azim ve iradesi, sarsılmaz inancı ve milli bir ruha sahip yapısıyla tüm olumsuz koşullara rağmen varlığına ve bağımsızlığına kastedenleri tarihe gömerek yeni bir sayfa açmış ve bağımsızlığını muhabere meydanında tescil ettirmişti. 30 Ağustos Zaferi insanlık tarihi boyunca hür ve bağımsız yaşamış bulunan nice devletler ve imparatorluklar kuran, devlet olmanın onuruna, millet olmanın hassasiyetine, vatan sevgisine, kutsal değerlerin yüceliğine erişmiş büyük Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin ölmez anıtı olup Büyük asker ve Devlet Adamı Başkomutan Gazi Mustafa Kemal’in, bağımsızlık umudu hiç kaybetmeyen kahraman milletimize ve şanlı tarihimize sunduğu müstesna bir armağandır. Bu büyük zafer Gazi Mustafa Kemal’in İstiklal meşalesini Samsun’da tutuşturduğu, Amasya’da, Erzurum’da Sivas’ta Yurt saftına yaygınlaştırdığı ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ parolası ile başlattığı Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın kesin sonucudur. Mazisi Şan ve Şerefle dolu olan Milletin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri Ulusumuzun bağımsızlığını, Atatürk’ün en değerli emaneti olan Cumhuriyeti sonsuza kadar korumayı varlığının yegane amacı olarak kabul etmektedir.’dedi.
Yağdıran konuşmasını anlamlı olan şu sözler ile noktaladı; ‘İçtiğimiz anda sadık kalacağımıza, Bizlere emanet edilen kutsal miras Türkiye Cumhuriyeti’ne bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü şart altında sahip çıkacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın’
Kaymakam Ahmet Altıntaş Cengiz Topel Meydanında Gazileriimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tek tek kutladı.Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!