Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Yükselir, “Alacağınız Her Türlü Kararda Merkez Olarak Yanınızdayız”

Yükselir, “Alacağınız Her Türlü Kararda Merkez Olarak Yanınızdayız”
1.322 views
05 Ocak 2015 - 8:39

Tes-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ferudun Yükselir Soma’ya gelerek, B Termik Santrali’nin özelleştirilmesine karşı Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (SEAŞ) çalışanları ve Tes- İş Sendikası Soma Şubesi yönetiminin SEAŞ önünde kurduğu direniş çadırını ziyaret etti.

Soma B Termik Santrali’nin özelleştirilmesine karşı çıkan Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (SEAŞ) çalışanları ve Tes- İş Sendikası Soma Şubesi yönetiminin SEAŞ önünde kurduğu direniş çadırını Tes-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ferudun Yükselir ve Tes İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Necdet Özbay ziyaret etti.

Direniş çadırı önünde Tes-İş Sendikası Soma Şube Başkanı Bedri Demiraslan, Yönetim Kurulu ve işçilerle bir araya gelen Tes-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ferudun Yükselir, “ Yatağan eylemlerinde, 446 günde yaklaşık 46 gün Yatağan’da olduk. Ankara’daki eylemlerde bizde yerimizi aldık. Su yedik, gaz yedik, sopa yedik ama biz haram yemedik. Özelleştirme işsizlik demek, açlık demek,  yandaşlara peşkeş çekmek demek. Sonuçta özelleşen tüm iş yerlerinde gördük ki, çalışanların hepsi işten atıldı. 4/C denen ucube bir yasaya mahkûm edildiler. Soma’nın özelliği var dedik Ak Parti Manisa Milletvekilleri ile defalarca görüştük. Bize dediler ki, “biz yetkili makamlarla görüştük Soma B Termik Santralin özelleştirilmesine ilişkin ertelettirme sözü aldık”.

Bizler, erteleme değil durdurma kararı istiyoruz. Bizim ekmeğimizle kim oynarsa oynasın biz dimdik karşısındayız. Siyasi kimlik ve etlik kimliklerimizi bir tarafa bırakarak ortak çıkarlarımız doğrultusunda ortak hareket etmek zorundayız. Alacağınız her türlü kararda Merkez olarak yanınızdayız ” dedi.

Santralin özelleştirilmesine karşı direnmek gerektiğini ifade eden Tes İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Necdet Özbay ise, “ Özelleştirme demek işsizlik demek. Tes İş Sendikası Balıkesir Şubesi olarak her zaman yanınızdayız” dedi.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!