Soma Karaelmas Gazetesi

YÖNETEMİYORSUNUZ!

YÖNETEMİYORSUNUZ!
17 views
21 Eylül 2021 - 5:57

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi, Soma’nın dağ gibi olan sorunlarını gündeme taşıyarak, Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan’ın Soma’nın hakkını aramadığını dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi, Ak Parti yöneticilerinin iktidar gücü sarhoşluğu yaşadığını belirterek Soma’nın kronik hale gelen sorunlarını çözemediklerini savundu.
CHP Soma İlçe Yönetimi adına Başkan Levent Elbinsoy tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;
“İlçemizin yaklaşık 110 bin olan nüfusu her geçen gün artmaya devam ediyor. İlçemizin nüfusu artarken ne yazık ki kamu kurumlarımızda yaşanan kadro açıkları ve personel eksiklikleri vatandaşımızın sabrını zorluyor.

CHP Soma İlçe Başkanlığı olarak, devlet hastanemizde yaşanan doktor açığını bundan önce defalarca gündeme getirmiştik. Gösterdiğimiz tepkiler sonucu geçici bir takım önlemler alınmışsa da doktor sorunumuz maalesef kalıcı olarak çözülmüş değil. 300 yataklı bölge hastanesi olarak lanse edilen hastanemizde pek çok dalda ya doktor yok ya da doktor sayısı yetersiz. Vatandaşlarımız, doktor olmayan dallarda çevre ilçelerin hastanelerine giderek şifa bulmaya çalışıyor.

Devam eden salgın hastalık koşullarında eğitim ve öğretime açılan okullarımızda güvenlik görevlisi, temizlik personeli ve hademe açığı göze batıyor. Okullarımızın güvenlik ve temizlik işlerini personel yetersizliği nedeniyle öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz yapmak zorunda kalıyor. Okul girişlerinde güvenlik görevlileri yerine öğrencilerimiz nöbet tutmak zorunda kalıyor. Okullarımızda alınan Covid-19 tedbirlerinin yetersizliği de bir başka sorun. Okullarımızın, öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığını koruyacak yeterlilikte ödeneği, temizlik malzemesi, araç ve gereci yok.

Vatandaşlarımızdan edindiğimiz bilgilere göre Tapu Sicil Müdürlüğümüzde de personel eksikliğinden kaynaklı sorunlar yaşanıyor. Vatandaşlarımıza, en basit tapu işlemleri için dahi günlerce sonrası için randevu veriliyor.
Personel eksikliğinin yoğun şekilde hissedildiği bir başka kurumumuz ise Emniyet Müdürlüğü. İlçemizin ve vatandaşımızın güvenliğini sağlayan Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde ne yazık ki nüfusumuza oranla yeterli personel yok. Az sayıdaki emniyet mensubu personelimiz ise açığı kapatmak için canla başla çalışıyor ve fazla mesai yapmak zorunda kalıyor.

Cadde ve sokaklarımızın sayısını düşünecek olursak, yerel yönetimlerimizin bünyesinde çalışan temizlik görevlilerimizin sayısı da oldukça yetersiz kalıyor. Az sayıdaki temizlik personelimiz, fedakârca çalışıyor olsa da ilçemizin temizlik ihtiyacına yetişemiyor.

Bahsettiğimiz sorunlar ilçemizde yaşayan herkesin yaşadığı ve yakından hissettiği, pek çoğu sadece ilçemize özgü sorunlar. Bütün bu sorunların artarak devam eden varlığı gösteriyor ki Soma YÖNETİLEMİYOR!
Ak Parti’nin ilçemizdeki yöneticileri iktidar gücünün sarhoşluğunu yaşıyor. İlçemizden seçilen Ak Partili Milletvekili, Soma’nın hakkını arayamıyor. İlçemiz, kronik hale gelen sorunların altında can çekişiyor. Somalı vatandaşlarımız bilmelidir ki yaşadığımız sorunlar çözümsüz değildir. Millet İttifakı iktidarında ilçemizin de, ülkemizin de tüm sorunları tek tek çözülecektir.
CHP Soma İlçe Başkanlığı olarak yerel sorunlarımızın takipçisi olmaya devam edeceğiz.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!