Soma Karaelmas Gazetesi

“Yollarımız Şıkır Şıkır Olacak”

“Yollarımız Şıkır Şıkır Olacak”
1.757 views
03 Aralık 2013 - 8:01

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Turgutalp Belediye Başkanı Ali Tulup ile birlikte çevre yolunda devam eden çalışmalarını yerinde inceledi.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Karayolları Soma şehir geçişini yapıyor. Bizde şehir merkezinde bu bölge ısıtma sisteminden sonra yollarımız epeyce bozuldu. Fatih Caddesi, Atatürk Caddesi, Hükümet meydanı, İstiklal Caddesi, 13 Eylül Caddesi, Faik Ustaya kadar aynı bu asfalt süresince kazıttırıp, hemen 15 gün içinde bütün caddeleri şıkır şıkır asfalt haline getireceğiz. Hükümet meydanındaki taşları da söküp orayı da  asfalt kaplayacağız. Bununla ilgili bir ihale hazırlıyorlar. Bu ihale kapsamında üst geçidin asfalt kaplama işi de var. O zamana kadar onu da hazırlamamız lazım. Durmak yok, hizmete devam. Otobüs terminalimizin sözleşmesini imzaladıktan sonra onunda inşaatı başlar. Katlı Pazar yerimiz için proje çalışmamız devam ediyor. İlk gelen projeler üzerindeki taleplerimize göre ikinci projeyi hazırlayıp gönderdiler. Üzerine bir kat daha ilave ettik. Çıkış rampalarını düzenledik. Her kata ayrı giriş çıkışları var. Katlar arasında 4 tane yürüyen bant, asansör ve merdivenlerle ulaşım sağlayacağız. Zemin katında dükkanlar, bodrum katı otopark, onun üzerine de pazaryeri” dedi.
Çevre Yolu Çalışmaları Devam Ediyor
    Ergene, “Yarıda kalan yolumuzun imar problemini de hallettik. Ne kadar çok kışkırtan olsa da vatandaşların sağduyusu galip geldi. Bu yol olmasın da biz çıkalım konuşalım mantığıyla burada kışkırtsalar da vatandaşları onlara değil, bize güveniyorlar” dedi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!