Soma Karaelmas Gazetesi

“Yol Medeniyettir”

“Yol Medeniyettir”
1.311 views
27 Mart 2014 - 8:21

Saadet Partisi Soma Belediye Başkan Adayı Av. Egemen Bülent TÜRKMEN seçim öncesi hızlanan şehir içi yol çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.
Yol Medeniyettir, tüm medeni toplumların gelişmiş kriterlerinden birisi de yol yatırımıdır. Yolun asfalt kalitesi, yağmur suları deşarjı, drenajı, alt geçit ve üst geçitler, yaya kaldırımları, trafik yoğunluğunu azaltacak teknik önlemler ve saymakla bitiremeyeceğimiz hizmet alanları hep yerel yönetimlere aittir. Yolların alt yapısı yetersizdir. Soma nüfusu ve gelişme hızı gözetilmeden yollarımız düzenlenmektedir. Mesela Atatürk CD. üzerinde Beş Yol mevkiinden istasyon köprüsüne kadar ana arterde yer alan yolumuzun drenaj çalışması yapılmamıştır, siz hiç Soma’nın ana arterlerinde yağmur suyu için kanallar açılıp içine büzler konulduğunu, rögar yapıldığını gördünüz mü? Deşarj ünitesi işin son kısmı olup önce şebeke döşenecek ve rögarlar konulacaktır. Bunların hiçbirinin yapıldığını ben bilmiyorum. Yağmur suyu ile evsel atıklar, aynı rögara gitmektedir. Bu sebeple de sıkıntı yaşanmaktadır 10 yıldan beri tabiri caizse uykuda olan yerel yönetim, seçim zamanının gelmesi ile çalışıyor gözükmek için bir takım gayretlerde bulunmakta ama hiçbiri gerçek çözüm odaklı olmayıp günü kurtarma telaşında kalmaktadır.
Avrupa’nın tamamına yakını bu sistemi 1 asır öncesi getirdiği gibi ülkemizin de çalışkan belediyeleri bu sistemi uygulamaktadır. Mesela Kayseri’ye veya Konya’ya gitseydiniz, yapılan çalışmayı görebilirdiniz. Örneğin Konya’nın 6 ayrı su şebeke sistemi bulunmaktadır. İlçe bazında ise Samsun Çarşamba, Yozgat Yerköy de örnek olarak verilebilir bu ilçeler Soma kadar bir bütçeye sahip olmamalarına rağmen YAĞMUR SUYU ŞEBEKE sistemine sahiplerdir. Alt yapı önemlidir, yaşanan su baskınlarının sorumlusu yerel yönetimin başkanlarıdır. Soma’mızın yollarının alt yapı yatırımı yapılmamış, ışıklandırma ise yok denecek kadar az. Bu seçim çalışmalarımız Soma’mızın her bir köşesine gitme fırsatı verdi, akşamları aydınlatmalar yetersiz, yol ile alakalı en büyük yatırımınız (milleti isyan noktasına getiren) kaldırım çalışmalarınızdır. Uzağa gitmeye gerek yok İzmir, Kemalpaşa ilçesinin Saadet Partili başkanı zamanında yapılan kaldırım kilit taşı döşemeleri evimizde ki kilim motiflerini aratmamaktadır. Yeni imara açılan bölgelerde bile cadde ve sokaklar şehrin büyüme hızına uygun değildir. Kısa bir süre sonra bu yollar yetersiz kalacaktır. Çözüm bizce parsel bazında büyük yapılarda otopark yapılmasını zorlamak olduğu gibi küçük parselleri birleştirerek site gibi kabul edilerek yeraltı otopark zorunluluğu getirmektir. Biz Saadet Partisi iktidarında alt yapı sorunu en kısa zamanda bitirmekle beraber 1.sınıf asfalt çalışması ile rengârenk ama uyumlu kilit taşlarımız yağmur suyu hattımız ile Soma’mızı marka şehir haline getireceğiz. Soma’nın yolsuzluk sorunun çözümü Milli Görüş belediyeciliğidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!