Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Yırca Mahalle Sakini Mustafa Sezer ; “Yetkililerden Çare Bekliyorum”

Yırca Mahalle Sakini Mustafa Sezer ; “Yetkililerden Çare Bekliyorum”
1.480 views
14 Kasım 2014 - 8:40

Yırca Mahallesinde yapılan kamulaştırmadan dolayı mağdur olan Mahalle sakinlerinden Mustafa Sezer, 300 zeytin ağacının katledildiğini belirterek, “Zeytin depomla evim de gidiyor bu arada. Artık ne yapacağımı bilmiyorum. Yetkililerden bir çare bekliyorum” dedi.

Yırca Mahalle Sakinlerinden Mustafa Sezer, “74-75 yada 76 senesinde de olabilir, B termik santralının olduğu yerde 18 dönüm arazimiz gitti. 8 dönüm bacanın olduğu yerde, 5 dönüm annemin pompa binasının olduğu yerde, 4 dönüm de babamın kül barajının olduğu yerde orası da zeytinlikti gitti.Şimdi de yeni santral kurulacak yerden 300 ağacım katledildi.Şuanda sökülmüş durumda,300 ağaç sofralık zeytinim, kuyularım, kasalarım hepsi boş kaldı. Şimdiki topladığım yerleri de otoban vuruyor. Bu kadar şanssızlık olur mu? Baba yadigarı tek burası vardı, burayı da yitirmiş durumdayım. Bugün yarın gelecekler. Şuan da Kırkağaç veya Savaştepe tarafında kamulaşma bedelleri ödüyorlar, 1 hafta 10 günün içinde buraya da gelecekler. Ne yapalım. Kanunlara karşı boynumuz kıldan ince ama bu kadar da şanssızlık olur mu? Zeytin depomla evim de gidiyor bu arada. Artık ne yapacağımı bilmiyorum. Yetkililerden bir çare bekliyorum. Ben 1974 senesinde santralın olduğu yerden bana iş başı diye geldi. Ama buradaki imtihan komisyonları bana bugün-yarın geleceksin. Mülakatı kazamadın dedi, çıkardılar. Daha ben hala işe gireceğim. Şuanda 70 yaşımı doldurdum. Şuan hiç olmazsa oğlum işe girsin. Bu kadar mağdur kişi varsa benim gibi göstersinler. 300 ağaç sofralık zeytinim gitti. Depo ile evimin gittiği yerler  İzmir-İstanbul otobanı diye adlandırılan karayolları vuruyor. Orası da gidiyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!