https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Yılın Öğretmeni Sözer Vurgun

Yılın Öğretmeni Sözer Vurgun
1.278 views
27 Kasım 2017 - 13:20

24 Kasım Öğretmenler Günü Soma’da anlamlı kutlandı. Soma’nın adını başarı ile duyuran Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Sözer Vurgun Soma’da yılın öğretmeni ödülüne layık görüldü.

24 Kasım Öğretmenler Günü bu yıl daha bir anlamlı kutlandı. Sabah saatlerinde Atatürk anıtına çelenk sunulması ile birlikte başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü programı Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam etti.

Cemil Meriç Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan program bazen güldürdü bazen ise hüzünlendirdi. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici tarafından yapılan günün önemine ilişkin konuşmada ‘Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Öğretmenlik mesleğini, öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, mesleğe yeni başlayan aday öğretmenlerin, mesleğe kabul törenini gerçekleştirmek ve emekli öğretmenleri saygı ile anmak, mesleğini icra ederken çeşitli saldırılara maruz kalarak şehit düşmüş ve dünyadan ahirete göçmüş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile yad etmek amacıyla, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı Maarif ordumuzun birer neferi olan öğretmenlerimizdir.

Öğretmen çok iyi bilir ki, sevgi olmadan bu mesleğin ideal bir şekilde yapılması mümkün değildir. Öğretmenlerini sevme oranına göre çocuklarımız eğitim öğretimde başarı göstermektedir. Kalbimizde öğrencilerimize duyduğumuz sevgi, onların eğitim öğretim bakımından gelişmesini, kişiliklerinin oluşumunu sağlayan en temel mayadır. Kısaca sevgi öğretmenlik mesleğinin özüdür.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir” diyerek öğretmenlerin gençlerimizi yetiştirirken verdiği emeğe vurgu yapmıştır.

Öğretmenlerimizin, geleceğimiz olan çocuklarımız için üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en güzel şekilde yerine getireceklerine yürekten inanmaktayız.’ dedi.

‘Biz bir aileyiz’ adlı Soma’da bulunan tüm okulların fotoğraflarının yer aldığı slayt gösterisinin ardından Adaylığı kaldırılan öğretmenlerin yemin merasimi Öğretmen Ahmet Ormancı komutunda yapıldı. 45 öğretmen yemin ederek görevlerine resmi olarak başladı. Stajyer öğretmenler adına konuşma Linyit Anadolu Lisesi Aday öğretmeni Nuray Kırtatay tarafından yapıldı. ‘Ben Öğretmen olmak istiyorum’ adlı Oratoryo Türküler, Zeybek gösterileri ve şiirler eşliğinde gerçekleşti. Emekli olan öğretmenler Mücella Bilgiçer, İbrahim Yılmaz, Muhterem Sezer, Nesrin Demirtaş, Ayşe Mandacı, Abdullah Karaman ve Mustafa Çam’a ‘Hizmet Şeref Belgesi’ Garnizon Komutanı Per.Ütğm.İlker Yağdıran ve Belediye Başkanı Hasan Ergene tarafından verildi. Soma’da yılın öğretmeni ödülüne Sözer Vurgun layık görüldü. Tübitak’ta büyük başarılara imza atarak Soma’nın adını duyuran, Görme engellilere ışık olan Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Sözer Vurgun, Kaymakam Ahmet Altıntaş tarafından ödüllendirildi. Şehit öğretmenler adına sinevizyon gösterisi ile program sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!