Soma Karaelmas Gazetesi

Yılın ilk sözleşmesi Soma Belediyesi ile yapıldı

Yılın ilk sözleşmesi Soma Belediyesi ile yapıldı
57 views
13 Ocak 2022 - 6:09

2022 Yılının İlk Toplu İş Sözleşmesi Hizmet İş Sendikası ile Soma Belediyesi arasında imzalandı
Hizmet İş Sendikası ile Soma Belediyesi arasında Kadrolu İşçileri kapsayan Toplu İş Sözleşmesi, iki yıl süreli olarak imzalandı.
Soma Belediyesi’nde çalışan kadrolu çalışanları kapsayan toplu iş sözleşmesi, Hak İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan Karafil ile Soma Belediye Başkanı Ali Tulup arasında imzalandı.
İmza töreninde konuşan Soma Belediye Başkanı Ali Tulup,” Belediyemizde görev yapan kadrolu işçilerimiz için 2 yıl süreli sözleşme akdini gerçekleştirdik. Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Sn. Turan Karafil’e teşekkürlerimi sunuyor, sözleşmemizin çalışanlarımız adına hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
İmza töreninde konuşan Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan Karafil, “2022 yılının ilk toplu iş sözleşmesini Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanlığı olarak Soma Belediyemiz ile gerçekleştirdik. Üyelerimizi enflasyona ezdirmedik. Bu süreçte gerekli fedakârlıkları gösteren Başta Belediye Başkanımız olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. İmzalanan toplu iş sözleşmemiz emekçi arkadaşlarımız, Sendikamız ve belediyemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesine Belediye Başkanı Ali Tulup ve Hizmet-İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan Karafil tarafından imzalar atıldı.
İmza töreninde Soma Belediye Başkan Yardımcısı Temel Korkmaz, Hizmet İş Şube Başkan Yardımcısı Okan Polat, Hizmet İş İşyeri temsilcisi Nadir Akça yer aldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!