Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Yılın ilk meslek gezisi

Yılın ilk meslek gezisi
7 views
19 Ocak 2022 - 12:11

Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri alanı öğrencileri yılın ilk gezisini 9 Eylül Üniversitesi Turizm Fakültesine yaptı.

Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri alanında eğitim gören 56 öğrenci 9 Eylül Üniversitesi Turizm Fakültesine yılın ilk mesleki gezisini gerçekleştirdi.
Öğrenciler sektör ile ilgili konferansa katılarak çikolata yapımı eğitimi aldılar.
Soma Fatma Aliye Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılan açıklamada “Okulumuz Yiyecek-İçecek Hizmetleri alanı 2021-2022 Eğitim – Öğretim yılının ilk mesleki gezisini bugün gerçekleştirdi.
Gezimize okulumuz adına Müdür Yardımcısı Murat Morgül, Alan Şefimiz Aysun Gören ve Atölye Şefimiz Gülsen Mercan Metin, 56 alan öğrencimizle birlikte katıldılar.
Meydanoğlu Restoranda kahvaltı etkinliği ile başlayan gezimiz, 9 Eylül Üniversitesi Turizm Fakültesi ile devam etti. Doç. Dr. Turgay Bucak sektör ile ilgili alan öğrencilerimize konferans verdi.
Son derece eğitici geçen söyleşinin ardından öğrencilerimiz, Alsancak Nervar Salih MTAL ‘de çikolata yapımı eğitimine katıldılar.
Son olarak; güzel İzmir’in Alsancak sahilinde eğlenceli vakit geçiren gezi ekibimiz planlanan saatte Soma’ya dönüş yaptı. Mesleki gezimizin planlama ve uygulama aşamasında emeği geçen Aysun Gören ve Gülsen Mercan Metin şeflerimize teşekkür ederiz” denildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!