Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

YETKİ BELGESİ OLMAYANLAR HAYVAN NAKLİ İŞİ YAPAMAYACAK

YETKİ BELGESİ OLMAYANLAR HAYVAN NAKLİ İŞİ YAPAMAYACAK
1.461 views
23 Temmuz 2013 - 22:24

Hayvan nakilleriyle uğraşan nakliyecilerin, sürücülerin, nakliyeye eşlik eden hayvan bakıcılarının faaliyetlerine devam edebilmeleri için yaptıkları işlerle ilgili olarak yetki ve yeterlilik belgesi almaları zorunlu hale getirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Soma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya hayvan nakilleriyle uğraşanlara önemli uyarılarda bulundu. Kaya, “ 24.12.2011 tarih ve 28152 sayılı resmi gazetede yayımlanan ‘‘Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Hakkında Yönetmelik’’ gereğince hayvanların nakilleri ile uğraşan Soma İlçesinde ikamet eden nakliye şirketlerinin, sürücülerin, yolculuğa eşlik eden bakıcı ya da hayvan sahiplerinin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Yetki ve Yeterlilik Belgesi alması gerekmektedir.İlgililerin başvuru evrakları ile birlikte İlçe Müdürlüğümüzden temin edecekleri dilekçe örneğini en geç 30.08.2013 tarihine kadar Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ibraz etmeleri gerekmektedir.Başvuruda İstenen Belgeler;Dilekçelerde detaylı olarak belirtilmiştir.
Taşıma işlemini gerçekleştiren kişi aynı zamanda hayvan sahibi ise (Örneğin celepler) yolculuk tipine göre başvuru dilekçesi ile sürücü-bakıcı yeterlilik belgesi dilekçesini aynı anda verecektir. Dilekçeler de istenen belgelerin aynı olması durumunda bir kez ibrazı yeterlidir.”

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!