Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

YET-HİM DER Yardım Çalışmalarını Sürdürüyor

YET-HİM DER Yardım Çalışmalarını Sürdürüyor
1.335 views
13 Eylül 2013 - 1:04

Yetimleri Himaye Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (YET- HİM DER)  festival etkinlikleri çerçevesinde Bülent Ecevit  Parkı  içersinde kurduğu stant da  gözleme, ev yemekleri, tatlılar ve  gözleme  ürünleri satarak bursiyerlerine  mali  destek vermeyi  amaçlıyor.
Şuan ilk okuldan üniversiteye kadar 27 öğrenciye burs veren Yet-Him Der yardım çalışmalarını sürdürüyor. Dernek Başkanı Fatma Gölükçü, “Titizlikle yapılan araştırmalar sonunda gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde eğitim gören yetim öğrencilere eğitim bursu veriyoruz. Ayrıca dershanelerle iş birliği yaparak belli kontenjan dâhilinde yetim öğrencilerin ücretsiz veya indirimli olarak dershane hizmetlerinden yararlanmasını ve evlenecek olan yetim gençlerimize imkânlar dâhilinde çeyiz yardımı yapıyoruz. Bunlar yaptığımız işlerden bazıları. Kurulduğumuz ilk günden bu yana bizi her konuda destekleyen, yanımızda olan tüm yetim dostlarına ve Soma halkına şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!