Soma Karaelmas Gazetesi

YET-HİM DER 2. Yaşını Kutladı

YET-HİM DER 2. Yaşını Kutladı
1.404 views
08 Mayıs 2014 - 6:56

Yetimleri Himaye Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (YET-HİM DER) 2. Kuruluş Yıldönümünü kutladı.
Soma Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen kutlama Programına Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Soma Belediye Meclis Üyeleri ve Manisa Büyük Şehir Belediyesi Meclis Üyeleri, bazı STK Temsilcileri, Ak Parti Soma İlçe Başkanı, Bazı okul ve kurum müdürleri ile çok sayıda yetim dostu vatandaş katıldı.
Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan, konuşmalar, şarkı, zeybek gösterileri, ney eşliğinde şiir dinletileriyle devam eden program gönülleri doldurmaya yetti.
Slayt gösterisi ile derneğin açılışından bu güne kadarki çalışmaları hatırlatılan gecede
YET-HİM DER Başkanı Fatma Gölükcü, “Biz “YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER” ilkesiyle hareket ederek yetimin yüzünü güldürmeye, dolayısıyla gülen bir dünya oluşumuna ve evlatlarımıza gülen bir dünya bırakabilmeye karınca kararınca katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu yüzden sizleri de gülen bir dünya için el ele vermeye çağırıyoruz” diyerek Soma’lı yetim dostlarını gelecek adına dernek çalışmalarına katkı vermeye davet etti.
Ayrıca tüm cemaatlere ve siyasal oluşumlara eşit mesafede duruş sergilediklerine vurgu yapan Fatma Gölükcü,“Yetimlerle hamileri arasında köprü olmaya, onları buluşturmaya çalışıyoruz. Bütün bu çalışmaları yaparken de yeni yetimler ortaya çıkmasın istiyoruz. Ülkemizin veya dünyanın herhangi bir yerinde meydana gelen ölümlü bir kaza, doğal afet ya da insanlık suçu işlenerek yeni yetimlerin ortaya çıkmasına neden olan katliamlar yüreğimizi acıtıyor.” Diyerek dünyadaki katliamlara da dikkat çekti.
Soma’da 2 yıl önce kurulan bu genç derneğin 7’si üniversite olmak üzere 31 öğrenciye burs verdiği burs alan ya da almayan yetimlere de zaman zaman gıda yardımları, kıyafet yardımları, evlilik çağındakilere de çeyiz yardımı yapıldığı ifade edildi.
Gölükcü yaptığı konuşmasında; bu yetim çocuklara maddi yardım yapmanın yanı sıra onların her türlü eğitim sorunlarıyla ilgilenildiğini, onları değişik etkinliklerde bir araya getirerek onları mutlu etmeye ve daha da sosyalleşmelerine katkı sağlamaya çalıştıklarını da ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!