Soma Karaelmas Gazetesi

‘Yeşil bir Soma için’
1.269 views
26 Ekim 2020 - 8:37

Soma Doğa Sporları Kulübünün projesi ile, Daha yeşil bir Soma için, meyve çekirdeklerini çöpe değil doğaya atacağız.

Soma Doğa Sporları Kulübü yeni bir projeye imza atarak, Daha yeşil bir Soma için evlerimizde yediğimiz meyve çekirdeklerini çöp yerine toprakla buluşturmaya davet etti.
Soma Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Alioğlu, proje hakkında şu sözlere yer verdi;
‘Doğaya Hayat vermeye Somamızı Yemyeşil yapmaya hazır mısınız?
Geçirdiğimiz şu Covid-19’lu günlerde Doğaya ne kadar ihtiyacımız olduğunu görüyoruz ve ilçemizde Güzel bir Projeyi sizlere sunuyoruz. Evlerimizde yediğimiz meyve çekirdeklerini Atmıyoruz.. BİRİKTİRİYORUZ, doğaya çıktığımızda yada Kulüp etkinliklerimiz başladığında Onları Toprakla buluşturuyoruz.#yeşilsoma Etiketiyle paylaşıyoruz seninde Doğaya bir hediyen olsun, bir dikili ağacın olsun. Yıllar sonra doğada yetişen meyvelerimizi çocuklarımız, doğadaki hayvanlar yesin ve bizlerin ne kadar güzel bir iş yaptığımızı görsünler.
Her ağaç bir tohumdan çıkar, meyve ağaçlarının tohumu da çekirdeklerdir. Her meyve her yerde olmaz ama doğaya bıraktığımız çekirdeklerin bırakılan yere uygun olanları ağaç olacaklar. Ağaç olmayan meyve çekirdekleri ise buralarda yaşayan canlıların yemek ihtiyacını karşılayacak. Yani çöpe gidecek meyveler proje ile, ya ağaç olacak ya da yabani hayvanlara yemek olacak’dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!