Soma Karaelmas Gazetesi

Yeşil Bayrak Nene Hatun’un oldu

Yeşil Bayrak Nene Hatun’un oldu
962 views
29 Mayıs 2017 - 8:13

Nene Hatun Anaokulu Yeşil Bayrak ödülünü almaya hak kazandı.

 

Soma Nene Hatun Anaokulu 2015-2016 eğitim-öğretim yılı başında başvurduğu Eko-okullar projesi kapsamında ödül almaya hak kazandı ve “Yeşil Bayrak” ödülüne kavuştu.

Okul müdürü Ahmet Yüce ‘Uluslararası bir program olan Eko-okullar programı ülkemizde 1995 yılında uygulanmaya başlanmış ve 2011 yılı itibarı ile 52 ülkede uygulanmaktadır. Eko-okullar programı ülkemizde Türkiye Çevre Eğitim Vakfı(TÜRÇEV) tarafından yürütülmektedir. Bu program ile çevre sorunlarını en aza indirgemek ve bu konularda daha duyarlı bir toplum oluşturabilmek hedeflenmektedir.

Soma Nene Hatun Anaokulu olarak 2015’te dahil olduğumuz projenin ödülü olan “Yeşil bayrak” ödülünü almış olmaktan ötürü mutluyuz. Ayrıca bu alanda Manisa’nın ilk ve tek yeşil bayraklı devlet okulu olmak bizleri gururlandırıyor. Bu yolda bizlere destek olan başta  proje koordinatörümüz Nefise Yağcı’ya, değerli öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve destekleri ile hep yanımızda olan Soma İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Dikici’ ye teşekkür ederiz.

Daha yaşanabilir bir dünyada yaşamak konusunda Nene Hatun Anaokulu olarak projelerimize devam edeceğiz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!