Soma Karaelmas Gazetesi

‘Yerel yönetim Müzisyenlere sahip çıkabilir’

‘Yerel yönetim Müzisyenlere sahip çıkabilir’
760 views
27 Şubat 2021 - 9:38

Avukat Sercan Okur ‘İlçemizde yaklaşık 50 kadar müzisyenimiz var. Belediye çatısı altında kurulacak bando takımı ile Yerel yönetimlerimiz müzisyenlerimize rahatlıkla sahip çıkabilir’dedi.

Salgından zarar görenlerin içinde müzisyenlerin de yer aldığını söyleyen Avukat Sercan Okur, ‘Diğer esnaflar gibi müzisyenlere verilen destekler de yeterli değil’dedi.
MÜZİSYENLERİMİZİN SESİNİ DUYALIM.!
Avukat Sercan Okur ‘Pandemi sürecinin başından bu yana esnaflarımızın yaşadığı sıkıntıları dile getiren pek çok paylaşım yaptım. Bugün farkettim ki bu paylaşımlarımda müzisyenlerimizi hiç anmamışım. Bunu bir eksiklik olarak görüp ilçemizin kıymetli sanatçıları olan müzisyenlerimizi ziyaret ettim.
Pandemi sürecinin başladığı Mart 2020’den bu yana düğün, kına gecesi ve sünnet gibi merasimlerde kısıtlamalara gidildi. Düğün ve eğlence sektöründe yaşanan kısıtlamalar başta müzisyenlerimiz olmak üzere bu sektörlerden geçim sağlayan pek çok esnafımızı etkiledi. Kültür Bakanlığımız tarafından müzisyenlerimize Bin TL nakit desteği başlamış ancak bu destekten her müzisyenimiz yararlanamıyor. Diğer esnaflarımıza olduğu gibi müzisyenlerimize verilen destekler de yeterli değil.
İlçemizde yaklaşık 50 kadar müzisyenimiz var. Yerel yönetimlerimiz müzisyenlerimize rahatlıkla sahip çıkabilir.
Belediye çatısı altında kurulacak bando takımı, müzisyenlerimize destek, ilçemize yeni bir renk katabilir. Havaların ısınması ile birlikte Belediyemizin organizasyonunda sosyal mesafe kurallarına uygun konserler ile vatandaşımıza moral depolanabilir.
Pandemi sürecinden etkilenen esnaflarımızı sayarken müzisyenlerimizi ve düğün sektöründeki diğer esnaflarımızı unutmayalım. Müzisyenlerimizin haklı sesini duyalım.!
Gösterdikleri ilgi nedeniyle değerli müzisyenlerimize teşekkür ederim’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!