Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Yerel Seçimlere Doğru

Yerel Seçimlere Doğru
2.516 views
29 Ağustos 2013 - 7:25

CHP Soma Eski İlçe Başkanı Abdullah Saka, 2014’te yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili basın açıklaması yaptı. Abdullah Saka açıklamasında şunlara yer verdi:
“Siyasi partiler 2014 yılında yapılacak yerel seçimlere hazırlık sürecinde aday belirleme çalışmalarını belirlenen takvimlere göre yürütüyorlar.Demokrasimiz adına bu sürecin şeffaf, en katılımlı,centilmenlik saygısıyla , hizmet aşkıyla olması dileğimiz olup partilerimize ülkemize milletimize hayırlı olmasını ve adaylara başarılar diliyoruz.
Ben 1978-79 yıllarında CHP gençlik kollarında 1988 de SHP üyesi,  12 Eylül darbesinin kapattığı CHP’nin yeniden açıldığı 1992 de Soma kurucusu, 1998 den itibaren 3 yıl ilçe sekreteri 11 yıl Soma ilçe başkanlığı ve 2002-2007 ve2011 genel seçimlerinde CHP Manisa Milletvekili adayı olarak partimizin başarısı için ömrümü gönlümü, emeğimi verdiğim hayatımda en olumsuz günlerde bile partimden hiç ayrılmadım,başka bir partiye oy vermedim, partimde hiçbir zaman kırgınlık içinde olmadım, herkesle barışık ve olgunluk içinde, CHP li olmanın zor olduğu bu dönemlerde tüm CHP’lileri ve halkımızı çok seviyorum.
Ülkemizin ve milletimizin içinde bulunduğu işsizlik, borç batağı, yoksulluk, yolsuzluklar antidemokratik uygulamalar ve dış politikada itibarı sarsılan vahim durumundan kurtulmak için önümüzdeki yerel seçimlerde mutlak başarı kazanmak zorundayız. Yerel seçimlerde hiçbir görev için aday değilim.Genel seçimlerde şartlar ve durumum uygun olursa milletimiz ülkemiz Manisa Soma’ya hizmet için aday olabilirim. Soma Manisa ve ülkemizde CHP’nin adayları yakın zamanda belirlenecek. CHP MYK kararıyla her seçim bölgesi için farklı aday belirleme yöntemi kararı alınsa da ilçe yönetimleri adayları belirlemenin mimarı olacaklardır. Çünkü yönetim kurulları vatandaşın karşısına toplum tarafından kabul gören yüzlerle çıkmanın gayretiyle iyi niyetlerle belirlenen takvim süreci içinde her yerde çalışmalarını sürdürmektedir.CHP ilçe Yönetim kurullarının kararlarına ve adaylara saygı duyacağız ve arkalarından birlik beraberlikle koşacağız.2009 seçimlerinde CHP ilçe olarak aday belirlemede o günün koşulları gereği zaten zor olan bir süreçten geçtik ama seçimlerde projeler ve çok nitelikli adaylarımızla halkın karşısına görücüye çıktık istemediğimiz sonuç aldık. siyasette başarıda vardır başarısızlıkta önemli olan yılmadan mücadele etmektir. Yoğun ekonomik kriz yaşayan halkın AKP den bıkkınlığı ile Soma da genel seçimlerde 18864 olan CHP oyumuzu bu yerel seçimde büyük oranda artırarak 1nci parti olma başarısını sağlayacağımızı umut ediyor,Çocuk büyütür gibi 14 yıl emek ve hizmet ettiğim CHP’nin başarısını çok istiyorum.Başarılı olacağına İnandığım CHP için tüm Manisa da karış karış dolaştığım,sıkmadığım elin kalmadığı,meydan kahve,park ve yerel radyo, belediye haporlörü ile konuşma yaptığım her yerde yine Soma ve Manisa’nın tüm ilçelerinde yerel seçim çalışmalarına katkı vereceğim.Siyaset toplumun refahını artırmak için yapılır günlük ve kişinin kendisi aday olunca yapılmaz,toplumsal duyarlılığı olan herkesin katkı ve destek vermesi,sorumlu olması gerekir.
Manisa Soma’lı vatandaşlarımız ve üzerinde yaşadığımız toprakları vatan yapmak için kahramanca ölmeyi şeref sayan Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar Atatürk ve şehitlerimizi rahmetle anar sevgi ve saygılar sunarım” dedi.,

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!