Soma Karaelmas Gazetesi

‘Yatırımların bitmesi Ortak Amacımız’

‘Yatırımların bitmesi Ortak Amacımız’
666 views
24 Ekim 2017 - 8:16

Belediye Başkanı Hasan Ergene Ankara izlenimleri ile ilgili Soma halkını bilgilendirdi. Kentsel Dönüşümün hız kazanacağını belirten Başkan Ergene ‘Ankara ziyaretlerimiz devam edecek’mesajı verdi.

‘Kentsel Dönüşüm çalışmaları hız kazanacak’

Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ak Parti Soma İlçe Başkanı Adayı Mehmet Ali Aksoy ile birlikte Ankara dönüşünde açıklamalarda bulundu. Ankara’ya Kentsel dönüşüm ve EÜAŞ ile görüşmeler yapma amacı ile gittiklerini belirten Ergene basın mensuplarına yaptığı açıklamasında ‘Ankara’ya 2 ana sebep için gitmiştik. İlk gidiş sebebimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığında gerçekleştirdiğimiz bir görevi görüşme ile alakalıydı. Soma’da kentsel dönüşüm çerçevesinde Cuma ve Samsacı mahallelerinde çalışmamız olacak. Bununla ilgili Belediye Meclisimizin aldığı bir karar var. Bu kararla ilgili olarak Kentsel Dönüşüm çalışmaları çerçevesinde Çevre ve Şehicilik Bakanlığımıza bir ziyaret gerçekleştirdik. İlgili Genel Müdür ile bir görüşmemiz oldu. 2 gün sonra da Çevre ve Şehircilik Bakanlığından uzman arkadaş Soma’ya gelerek incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeler olumlu geçti. Bölgeyi biraz daha genişletmek suretiyle Kentsel Dönüşüm çalışmalarına hız verme kararı alındı. Çalışmalar bizim belediyemizin İmar ve Şehircilik Müdürlüğündeki ilgili arkadaşlarımız yürütecekler. Önümüzdeki günlerde tekrar yapılan çalışmalarla birlikte tekrar Bakanlık ziyaretimiz olacak. Bu işin olumlu devam ettiğini buradan belirtmek isterim’dedi.

’85 evler ve SEAŞ Sosyal Siteyi istiyoruz’

Belediye Başkanı Hasan Ergene NAzım Yavuz Stadyumu’nun yanı sıra EÜAŞ’ın yerlerine talip olduklarını ifade ettiği açıklamasında ‘Ankara ziyaretleri sırasında 2. Görüşmemiz EÜAŞ’a oldu. Enerji Bakanlığımıza bağlı EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Soma’da 85 evler, Nazım Yavuz Stadı, SEAŞ Sosyal site ve Isı Merkezinin olduğu kısım Kapalı Halı Saha olan bölgelerin Belediyeye devredilmesi için resmi bir müracaatımız oldu. Müracaatlar ile ilgili ilk görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili takiplerimize devam edeceğiz. Enerji Bakanımız ile görüşüp netice almayı planlıyoruz. Ardından Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşmelerimiz oldu. Bütün milletvekillerimizi ayrı ayrı ziyaret ederek Soma’da devam eden yatırımlar ile ilgili görüştük. Bunları nasıl hızlandırabiliriz, ihtiyacımız olan hizmetler, Soma’da devam eden Özel Sektör yatırımları ile ilgili görüştük. Zaman zaman bunların tıkanıklıkları oluyor. Devlet kurumlarında DSİ, Karayollarında bir takım sıkıntılar oluyor. Bu sıkıntıların aşılması noktasında Milletvekillerimizin destekleri oluyor. Beraber takip ediyoruz. Hepimizin ortak amacı bu yatırımların bir an evvel tamamlanarak istihdama katkı sağlamak. Bu fabrikalar bittiği istihdam sağlandığı zaman hepimizin çocukları gençlerimiz, evlatlarımız, kadınlarımız burada iş bulma imkanına sahip olacaklar. Bunun için çaba ve gayret sarf ediyoruz. Kasım ayının 8’inde Cumhurbaşkanlığı külliyesinde şehircilik sempozyumu her yıl yapılan bir etkinlik. Oraya da katılacağız. Ankara’ya ziyaretlerimiz sürecek.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!