https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Yaşlılarımız Günlerini Protokol Ziyareti İle Kutladılar

Yaşlılarımız Günlerini Protokol Ziyareti İle Kutladılar
1.154 views
02 Ekim 2013 - 7:11

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeni ile planlanan program yağmur nedeni ile iptal edildi. Program dışında yapılan protokol ziyaretleri ile birlikte Yaşlılar Haftası kutlandı.
Kaymakam M. Bahattin Atçı’yı makamında ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Cafer Öcal, Huzurevi Müdür Fatih Akalın ve Huzurevinde bulunan yaşlılar ile birlikte çiçek takdim ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Bahattin Atçı yaşlılar ile kısa bir süre sohbet etti. Yaşlılar Haftası nedeni ile kısa bir açıklama yapan İlçe Müdürü Cafer Öcal ‘Yaşlılık; organizmanın giderek biyolojik, fiziksel, zihinsel olarak verimliliğini yitirmesi, bunun doğal sonucu olarak da çevreye olan uyumda güçlük çekmesi ve direncinin azalması diye tanımlanabilir. 1950 yıllarında ortalama 55 olan yaşam süresi tıbbi ve kültürel gelişmeler ile yaşlılığın sınırını sürekli olarak yukarıya çekmiş günümüzde bu süre 75’ler civarına çıkmıştır. Bu gelişmeler neticesinde Dünya Sağlık Örgütü 65 yaş ve üzerini yaşlı olarak tanımlamıştır. Bizleri yetiştiren bu günlere taşıyan ömrünü topluma hizmetle geçirmiş büyüklerimize dikkat çekmek ve saygı ifadesi olarak da 1990 Yılında Birleşmiş Milletler 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü olarak ilan etmiştir. Nüfusunun % 10’u yaşlı olan ülkelere yaşlı toplum denilmektedir. Ülkemizde ise bu oran %8’lere dayanmıştır.Rakamlar gösteriyor ki dünyada olduğu gibi bizde de yaşlı nüfus giderek artmakta;hizmet edilmesi projeler üretilmesi gereken önemli bir kitle olduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır.
Yaşlılık kapıyı çalmadan; Yaşlıların içinde bulunduğu durumları anlamaya adanmış bu günde amacımız; yaşlılığı çile ve sıkıntı dönemi olmaktan çıkarıp,sağlıklı ve aktif yaşlanan bir toplum oluşturma, her yaşta yaşanabilir bir dünya için el ele vermemiz gerektiğini hatırlamaktır. İlçemiz Soma Sağlık Sosyal Eğitim Vakfı önderliğinde 2 adet binaya kavuşmuş, birinde 100 adet zihinsel engelli, diğerinde ise 60 yaşlıya hizmet edilmek üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devredilmiştir. Buradaki yaşlılarımıza bu dönemlerini etkin ve sağlıklı geçirmeleri için her türlü çalışmalar titizlikle yapılmakta; Yurt içi ve Yurt dışı gelişmeler takip edilmektedir. Bu çalışmalarımıza, yeni görevi devralmasına rağmen ilk günden beri bizlere destek olan sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, SOSEV vakfımıza, Daire Amirlerimize, mesai arkadaşlarımıza, Soma halkına şükranlarımı sunuyorum.’dedi.

DSC_9954.jpg

DSC_9956.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!