Soma Karaelmas Gazetesi

‘Yaşanan Olaylara Üzüldük’

‘Yaşanan Olaylara Üzüldük’
1.806 views
14 Kasım 2014 - 8:39

Ak Parti Soma İlçe  Başkanı  Şeref Kavruk, Yırca mahallesinde oturan mahalle halkına yaşadıkları mağduriyetten ötürü geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Ak Parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk, “Tatsız olayların olmasına üzüldüm. Kolin İnşaat Enerji Grubu   510. Megawatlık  termik santralı  yapmak üzere Bakanlar Kurulu’nun acele kamulaştırma kararına  istinaden  muvafakati  alınan bazılarının da  ödemeleri yapılan Yırca Mahalle halkının  zeytin ağaçlarının   gece yarısı   kesilmesi  ve  Danıştay’ın da acele kamulaştırma  kararını  iptal etmesi  sonucu  mahalle sakinleriyle   firmanın güvenlik personeli arasında oluşan  tatsız olaylara  üzüldük. Bizler yatırımdan yanayız. Enerji açığımız var. Maden kazasından sonra  bazı maden ocaklarının çalışmaması sonucu  geçici işsizlik sorunu doğmuştur. Kömür üretiminde düşüşler oluşmuş  nakliyecisi, kömürcüsü ve esnafı  olumsuz etkilenmiştir.Soma denince  akla   kömür geliyor, maden geliyor, santral geliyor.Halk ve siyasiler  bu konuda daha hassas  olmalıdır. Uzlaşı  ile yapılan her şey daha güzel olur.Yırca mahalle sakinlerinin mağduriyetinin giderilmesi ve  zeytin kanununda hukuki düzenlemelerin yapılmasından sonra  santralin  yapılması daha doğru olacaktır. Bu konuda bizler üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!