Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Yarım Kalan Yatırımlar 2015’te Tamamlanacak

Yarım Kalan Yatırımlar 2015’te Tamamlanacak
3.580 views
12 Ocak 2015 - 9:10

Ak Parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk açıklama yaparak, Turgutalp mahallesine yapılacak olan 301 konutun  inşaat  ihalesinin 14 Ocak Çarşamba günü, yarım kalan çevre  yolu  yapım  ihalesinin 9 Şubat Pazartesi günü ve 300 yataklı  Soma  Devlet Hastanesi  ile alt yapı ve çevre  düzenlemesi inşaatı ikmal işi ihalesinin 12 Şubat Perşembe günü yapılacağını söyledi.

Ak Parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutlayarak,  sağlıklı  başarılı  güzel  haberlerin  yazıldığı günler  dileklerinde bulundu.

Ak Parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk, “Ak Parti  Soma  İlçe  teşkilatı olarak  ilçemizde yatırımların devam etmesi  için özverili çalışmalarımız  devam etmektedir.  Maden kazası sonucu şehit düşen  madenci  yakınlarımıza  Turgutalp  mahallesinde  301    konut  inşaatı  ihalesi  14 ocak 2015 tarihinde yapılacaktır. Hayırlı olsun

Halkımızın    sabırla  beklediği   cevre  yolumuzun  Bergama  Akhisar  etabında  yarım kalan çevre  yolu  yapım  ihalesi  09 Şubat 2015 tarihinde  yapılacaktır. Kısa  sürede  tamamlanması  beklenen  cevre  yolumuz   bittiğinde  şehir içi  kamyon trafiğin azalacak , cevre toz ve gürültü kirliliği  sona erecektir. Yine  Barışmanço kavşağı yanında  Bergama  Caddesi üzerinde  sorunlu olan bölünmüş yolun , arazi sahipleri ile  yargıda devam eden  davanın  sonuçlandığını,  kısa sürede   bu yolun inşaatının da  başlanacağını  bilgilerinize sunarım.

Muhalefet  partilerin  devamlı eleştirdiği   hastane  inşaatı  ne zaman olacak kaldı , durdu  diyenlere  müjdemiz  olsun, 300  yataklı  Soma  Devlet hastanesi  ile alt yapı ve çevre  düzenlemesi inşaatı ikmal işi   ihalesi 12 Şubat 2015   tarihinde  yapılacaktır. Tüm  bu yatırımlar Soma mıza ülkemize  hayırlı olsun.

Bizler  Ak parti olarak  hizmet için varız. İlçemizin maden kazası sonucu  oluşan işsizlik  sorununa çözüm için  Ata bacası  ocağı ,  iş güvenliği tedbirleri sağlandıktan sonra kısa sürede  açılacaktır. Açıldığında daha önce burada çalışan  işçilerin tamamı işe girecektir.  Sayın Enerji  Bakanımızın  beyanatlarından ve vekillerimizle yapılan görüşmelerden  de anladığımız kadarıyla kaza olan ocakta  ise  çalışmanın olmayacağını  bu nedenle bu ocakta işsiz kalan  madenci  kardeşlerimizin  diğer ocaklarda  istihdam  edilmesi için çalışmalar devam etmektedir.

Soma mız  Madenci  şehridir, Enerji  şehridir. Madenlerimizin tam kapasitede çalışması ve  Termik santraline  ihtiyacı olan kömürü  sağlamak zorunda dır. Bir önceki yıla göre Termik santraline  verilen kömür oranı  %50  artmıştır. Termik santraline Geçtiğimiz  yıllarda  kömür  üretiminin düzenli ve program dahilinde ihtiyaca  cevap verecek şekilde olduğundan  tüketici ve  bayiler  kömür  yakıtı yönünden sorunsuz  kış  mevsimini  geçirmiştir. Ancak siz değerli halkımızın bildiği üzere  Maden kazası sonucu  kömür üretimi belli bir oranda  düştü , bu nedenle  kömür ticareti yapan bayilerimize olumsuz  yönde  etkiledi.  Eynez mahallesinde bulunan  DemirExport  AŞ   Maden  Firmasının  iki yıldır hazırlıklarını yaptığı  maden  ocağında   şubat ayı içersinde  ciddi üretime  başlaması  sonucu kömürcü bayii kardeşlerimize  de bu geçiş sürecinde rahatlatmış olacağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!