https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Yardımsevenler 86. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Yardımsevenler 86. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
1.222 views
05 Mart 2014 - 7:46

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Soma Şubesi tarafından 86. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yemek düzenledi. Çatı Restoranda düzenlenen yemekte Somalı vatandaşlar hem eğlendi hem de kaynaştı. Yerel sanatçılar eşliğinde coşkulu anların yaşandığı 86. kuruluş yıl dönümü kutlamasına Siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda yardımsever katıldı.
Türkiye Yardım Sevenler Derneği Soma Şubesi Başkanı Belma Yıldırım yaptığı konuşmasında’ Türkiye Yardım Sevenler Derneği 1928 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde yoksul insanlara yardım amacıyla kurulmuştur. Bugün 120 şubeyle Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hizmet vermektedir. Soma şubemizde 1999 yılından bugüne kadar 15 yıldır yardıma muhtaç insanların yanında olmuştur. Tabi ki bizler, dernek ve yönetim olarak bu yardımların kağıt üzerinde görünen yüzüyüz. Siz Soma’lı hayırsever halkımızın desteği olmasa 15 yıldır bu dernek ilerleyerek hizmet veremezdi. Her yıl olduğu gibi bu yılda 17 üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Yoksullara para ve erzak yardımları yapıyoruz. İkinci el eşya ve kıyafet yardımı, evlenecek gençlere çeyiz yardımı, hastalara ilaç ve para yardımı yapıyoruz. Gücümüz yettiğince herkesin ihtiyacına cevap vermeye çalışıyoruz. Bu yardımları yapmadan önce mutlaka ev ziyareti yapıp araştırıyoruz. Amacımız sizlerinde desteğiyle Soma’daki yardıma muhtaç insanları en aza indirgemek, bunu da başaracağımıza inanıyoruz. Derneğimizde hiç kimse paralı çalışmamaktadır. Gerek yönetim kurulumuz gereksede üyelerimiz, Allah rızası için emek vermektedir. Şu an aramızda bulunan ve yönetimden ayrılan, bu derneğe 12 yıl emek veren eski başkanımız İlknur Özkılınç’a 8 yıl yönetimde çalışan Melahat Özer’e ve 4 yıl yönetimde çalışan Hasibe Uygan’a özverili çalışmalarından dolayı huzurlarınızda teşekkür ederiz. Son olarak, bu yemeğin hazırlanmasında emeği geçen yeni yönetim kurulumuzu sizlere tanıtmak istiyorum.’diyerek yönetimini tanıttı. İkinci başkan Aynur Küçük, Gülseren Karataş, İsmet Topalaoğlu, İmran Kaya, Hayriye Akgün, Selma Kılıç ve Münevver Sezgen’e teşekkür eden Yıldırım’ın konuşmasının ardından program yemeğe katılan hayırsever vatandaşların yerel sanatçılar eşliğinde coşkulu kutlamasıyla sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!