https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Yardıma Muhtaçlara Gönül Elçileriyle Ulaşılacak

Yardıma Muhtaçlara Gönül Elçileriyle Ulaşılacak
1.517 views
23 Aralık 2013 - 7:54

Soma’da  Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde 2012 yılı Aralık ayında başlatılan “Gönül Elçileri kampanyası”nın tanıtım toplantısı yapıldı.
Soma Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü tarafından Soma Belediye Düğün Salonunda düzenlenen toplantıya Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Soma İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Orhan, Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Alim Yavuz, Soma Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Cafer Öcal, Soma Muharip Gaziler Derneği Başkanı Nazım Öz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantı da yapılan sunumla katılımcılara 2012 Aralık ayında başlatılan kampanya hakkında bilgiler verildi.
Toplantıda konuşma yapan Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, “ Güzel bir proje, biz bu projeyi Soma’da yaygınlaştıracağız. Bu proje bize yük getirmez. Toplum olarak bu projeye destek verelim” dedi.
Ardından söz alan Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Alim Yavuz ise, “ Gönül Elçileri kampanyasıyla birlikte ülke çapında iyiliğin yeniden keşfi ve topluma yaygınlaştırılması amacıyla seferberlik ilan edilmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının lokomotifliğinde yürütülen kampanya ile, çocuk, yaşlı, kadın ve engellilerimiz başta olmak üzere yardım ve destek ihtiyacı olan her insanımıza ulaşmak ve onlara destek olmak amaçlanmaktadır.
Ulusal düzeyde Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının koordinatörlüğünde yürütülen GÖNÜL ELÇİLERİ hareketi, yerel düzeyde İl Valilerimizin değerli eşlerinin himayelerinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerinin koordinatörlüğünde yürütülmektedir. Manisa ilimizde, Sayın Valimizin değerli eşleri Hafize SAVAŞ hanımefendinin himayelerinde yürütülmekte olan kampanyanın koordinatörlüğünü Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz yürütmektedir.
“Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi”, toplumda “gönüllülük” kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, gönüllü çalışmanın yaygınlaşmasını sağlamak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağı ihtiyacını güçlendirmek üzere hayata geçirilmiştir. Gönül Elçileri projesi, çevremizdeki sorunlara yönelik bir iç görü kazandırmak ve bunların çözümü için bireysel ya da sivil toplum örgütleri vasıtasıyla çözüm geliştirmek için ortaya.konulan bir FARKINDALIK HAREKETİ’ dir.
GÖNÜL ELÇİSİ KİMDİR?
  Kişilerin özgür iradesiyle, herhangi bir karşılık beklemeksizin, sahip olduğu deneyim beceri ve kaynaklan dezavantajlı gruplardan önceliği bulunan: kadın, çocuk, yaşlı, engelli ve şehit-gazi ailelerinin yaşam kalitelerini yükseltme ve onlara destek olma yönünde kullanan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının vermiş olduğu kurumsal hizmetlere gönüllü katılım gösteren kişi ve kişilerdir.
Kalkınmış bir toplum olmak için gönüllülük kavramını geliştirmek, toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı arttırmak, gönüllü çalışmaların yaygınlaşmasını sağlamak için insanları harekete geçirmeyi planlayan GÖNÜL ELÇİLERİ KAMPANYASININ başarıya, ulaşması için belirlenen öncelikleri vardır. Bunlar:
•Koruyucu aile
•Kaliteli yaşlanma ve kuşaklar arası uyum
•Engelli hizmetlerine en üst düzeyde erişim
•Aile ve yoksulluk
•Kadın ve güçlenme
•Şehit ve Gazi aileleri
GÖNÜL ELÇİSİ OLMAK İÇİN NELER YAPILMALI?
  Öncelikle toplumsal bir güç olarak ortaya çıkabilmek için Gönül Elçileri kayıt sistemine dahil olunması gerekmektedir. En fazla 1-2 dakikanızı ayırarak http://www.gonulelcileri.gov.tr adresinden karşınıza çıkacak formu, YAŞADIĞINIZ İL ve YAPACAĞINIZ KATKI kısmını atlamadan doldurarak gönül elçisi olunabilir.
Kenarda kalan hiçbir ferdi olmasın kaydıyla bütüncül bir toplum kalkınmasını hedefleyen Gönül Elcileri Projesi’nde yer almak isteyen her bireyin sahip olduğu deneyim, beceri ve kaynaklar nispetinde mutlaka yapabileceği bir katkı bulunmaktadır. Bu katkıyı konuşmak ve planlamak için sizleri il Müdürlüğümüze bekliyoruz” dedi.

DSC1607.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!