Soma Karaelmas Gazetesi

“Yapılan hizmete sahip çıkalım”

“Yapılan hizmete sahip çıkalım”
20 views
21 Ekim 2021 - 8:03

Avukat Sercan Okur, “İnce fikirler ve Küçük Dokunuşlar ile Daha bir Güzel Soma mümkün” dedi.

İstasyon ve Zafer Mahallesini birbirine bağlayan demiryolu üzerindeki asansörün kapalı olması nedeniyle engellilerin ve bebek arabası ile geçmeye çalışan vatandaşların üst geçidi kullanamadığını dile getiren Avukat Sercan Okur, vatandaşların kamu malına sahip çıkması gerektiğine dikkat çekti.
Hor kullanma nedeniyle sık sık arıza yaparak en sonunda tamamen kullanıma kapatılan asansör nedeniyle vatandaşların mağdur olduğunu belirten Avukat Sercan Okur “Resimler İstasyon ve Zafer Mahallemizi birbirine bağlayan demiryolu üst geçidine ait. Vatandaşlarımızın talepleri ve muhtarlarımızın gayreti neticesinde, üst geçite bir de asansör ilave edilmiş.
Kullanıma açıldıktan sonra ne yazık ki kötü kullanım nedeniyle sık sık arızalanan asansörler bir daha tamir edilmeyerek kapanmış.
Mahalle sakinlerimizden gelen talepler doğrultusunda üst geçidi ve kapalı olan asansörleri yerinde gördüm. Geçidin merdivenleri çok dik ve rampa da mevcut değil. Bu nedenle engelli bireylerimiz, bebek arabası süren annelerimiz ve pazar arabası taşıyan vatandaşlarımız üst geçidi kullanamıyor.!
İnce fikirler ve küçük dokunuşlar ile yaşadığımız kenti güzelleştirmek mümkün. Üst geçide asansör eklenmesi güzel bir düşünce ancak asansörün çalışmıyor olması ise hepimizin kusuru.
Soma Belediyesinden talebim asansörlerin onarılarak tekrar hizmete açılması ve merdivenlere rampa eklenmesi. Mahalle sakinleri ve vatandaşlarımızdan talebim ise yapılan hizmeti kendi mallarıymış gibi koruyup muhafaza etmeleri.
Son günlerde sürekli tekrar ettiğim gibi; “daha güzel bir Soma mümkün.!”” sözlerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!