https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Yandaşın Hizmetinde Olan Bu Zihniyete Dur Demenin Zamanı Geldi’

‘Yandaşın Hizmetinde Olan Bu Zihniyete Dur Demenin Zamanı Geldi’
1.607 views
03 Şubat 2014 - 8:21

D.S.P. Soma Belediye Başkanı Adayı Ünsal Uzunyılmaz basın açıklaması yaparak, Belediye Başkanı Hasan Ergene’ye önerilerde bulundu. Uzunyılmaz, “Sayın Ergene’ye önerim, acilen yeni maketler hazırlatması ve bir 5 yıl daha hangi maket hangi bilbord resmi ile Soma halkını kandıracağını düşünmesidir” dedi.
D.S.P. Soma Belediye Başkanı Adayı Ünsal Uzunyılmaz, “Bugün AKP’li Belediye Başkanı sayın Hasan Ergene kardeşimin 2004 Ve 2009 – 2009 2014 seçimleri öncesi soma halkına vaatleri ile ilgili seçim broşürlerini teker teker bir kez daha inceledim.Acaba benim göremediğim bir şeyler mi var diye. Çarşı cami bölgesi han hamam tarihi evlerin restorasyonu ile ilgili bir çalışma göremedim. askerlik şubesinin önünden açılacak yolu da, hükümet konağının arkasına yapılacak katlı otoparkı da görmek mümkün olmadı. Kadın ve çocuk sığınma evlerinden eser yok. Seksen beş evlerde büyük bir alışveriş merkezide hala maalesef görünürde değil. Modern hayvan pazarı, adliye binası, otobüs terminalini de, pardon terminalin bilbordlar da resmini gördüm:)organize sanayi bölgesine çivi çakılmadığı gibi ileride ne olacağı da gizemini koruyor. Seracılıktan da eser yok. Yeni sıcak su kaynaklarından da .hava kirliliği hat safhada. Türkiye’de en çok kanser vakasının görüldüğü ilçeyiz maalesef. Çok sevdiğimiz arkadaşlarımız bugünlerde kanserle savaş halinde(hepsine Allah’tan acil şifalar diliyorum) İstasyon köprüsü, dere ıslah çalışmaları çarpık ve düzensiz kentleşme. 10 yılın Soma’daki hala yapılamayan icraatlarına eklenebilir. Oysa bunlar size seçim vaadi olarak AKP’li belediye başkanımız tarafından on yıldır verilen sözlerden sadece bir kısmı.
Sayın Ergene’ye önerim, acilen yeni maketler hazırlatması ve bir 5 yıl daha hangi maket hangi bilbord resmi ile soma halkını kandıracağını düşünmesi!!!
Tabi AKP’nin çıkardığı büyük şehir yasasının ise hala beldeyi ilçeyi köyleri nasıl etkileyeceği konusunda vatandaşlarımız son derece eksik bilgiye sahip. 2014’de seçim olacağı için köylerimizi emlak ve çevre temizlik vergisinden muaf tutmak tam bir seçim kurnazlığı. Düşünün yeni yasa ile 30 Mart’tan sonra yaklaşık 3 yıl yeni imar düzenlemeleri tamamlanıncaya kadar köylerimizde taş üstüne taş koyulamayacak. Önce büyük şehirde hali hazır planlama daire başkanlığı oluşturulacak jeolojik etüd ve tüm diğer teknik çalışmalar yerinde tamamlanacak.  Büyük şehir meclisinde görüşülüp karara bağlanacak. Büyük şehirde 5000’lik ve 25.000’lik imar planları hazırlandıktan sonra askı süresi itirazlar sonra Soma Belediyesi tarafından 1000’lik planlar ve hepsinin onay süreci bunların en iyimser tarihle 3 seneden önce bitmesi çok zor. Sonuç olarak 30 Mart’tan sonra köylerimizde taş üstüne taş koymak 3 seneye yakın mümkün değil.2014’den sonra köylerdeki vatandaşımızda  artık çevre temizlik ve emlak vergisi verecek. İnşaatları için yapı denetimi dahil ilçede istenen her belge köylerden de istenecek. İnşaata başlamadan yaklaşık cepten çıkacak bedel 6000 TL belki daha üzeri.
Büyük şehir yasası ile tüm ulaşım hizmetleri büyük şehire bağlanacak. Toplu taşımadan ekmeklerini kazanan minibüs ve otobüs sahipleri ve bunların yanında çalışan yüzlerce vatandaşımız mağdur olacak. Eğer araç sahipleri yada kooperatif yöneticileri ihale şartlarını yerine getirebilir ve büyük firmaların tekliflerinin  altında teklif verip ihaleyi kazanabilirlerse sadece Soma içi servis çekebilecekler.  Şehir içi ve şehirler arası taşımacılık tamamen  büyük şehrin yönetiminde olacak.
Değerli Somalılar;  sonuç olarak 30 Mart’a kadar daha çok şeyi sizlerle paylaşacağım. Artık yandaşın hizmetinde olan bu zihniyete dur demenin zamanı geldi. Bir 5 yıl daha hizmet vaatlerini maketlerde, bilbordlar da seçime çeyrek kala kandırmaca temel atma törenlerinde yaşamak istemiyorsanız, halkın içinde yanında olacak bir belediye başkanı özleminiz varsa, çamursuz bir yol temiz bir hava solumaksa amacınız, sosyal kültürel etkinlikleri yeni iş imkanlarını özlediyseniz adil ve adaletli bir yönetim istiyorsanız, 30 Mart değişimin zamanı. Biz size hizmet etmeye hazırız. Kapımızda gönlümüzde tüm Soma halkına açık olacaktır. Gençlerle, işsizlikle, kadınlarımızla, engelli vatandaşlarımız, dulumuz, yetimimiz, gazimiz, yoksulumuz ,ihtiyaç sahibi vatandaşımız, işçimiz, memurumuz, emeklimizle ilgili hayal olmayan bir çok projemizi bekleyiniz” dedi.

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!