Soma Karaelmas Gazetesi

“YAĞMUR YAĞMASIN” DİYE DUA EDİYORUZ

“YAĞMUR YAĞMASIN” DİYE DUA EDİYORUZ
1.522 views
17 Temmuz 2013 - 1:51

Zafer Mahallesi Pilevneli Sokak Bayanları, “Sokakta otururken çocuklarımız dereye düşer diye korkuyoruz, eve girdiğimizde ise yağmur yağıp evi su basar diye korkuyoruz. Artık korkmak istemiyoruz” diyorlar.

Zafer Mahallesi Pilevneli Sokak bayanları, “Allah’a her gün dua ediyoruz, yağmur yağmasın diye” diyerek şikayetlerini ilettiler. Bayanlar, “sokakta otururken çocuklarımız dereye düşer diye korkuyoruz, eve girdiğimizde ise yağmur yağıp evi su basar diye korkuyoruz. Artık korkmak istemiyoruz”diyorlar.

Mahalle sakinlerinden Nezahat Akın ‘Evim derenin hemen yanından geçiyor. Evime geçen köprü düz “ondan evine su geliyor” dendi. Köprü yükseltildi, ancak geçtiğimiz yağmurlarda evim su ve çamur içinde kaldı. Beni mahalleli kurtardı. Evimin çamurlarını da yine mahallemdeki komşularım temizledi. Belediye neredeydi. Köprünün kenarlarını bile zorla yaptırdık. “Derenin kenarlarını yükselttik, rahat edersiniz” dendi. Şimdi de evimize su giriyor. Bu yetmiyormuş gibi kendi yaptıkları düğün salonunun içine bile su girdi. “Dereyi kapatamıyorsunuz bari üzerini kapatın” dedik. Onu da yapmıyorlar. Başka yerlerde dereler kapanıyor. En tehlikeli olan çocukların bulunduğu mahalle içindeki derenin üzeri açık. Buna neden özen gösterilmiyor. “Dereyi derinleştirin” dedik. “Kepçe girmez” diyorlar. “Su baskınları olduğunda gidin DSİ’ye şikayet edin” diyorlar. Ben nasıl edeyim. 4 torunum var. Bir şey olacak diye korkuyorum. Torunumun biri dereye düştü. Oğlum kurtardı. Oğlum olmasaydı ben ne yapardım. Psikolojim bozuldu. Haplarla duruyorum. Yağmur bulutlarını görünce yağmasın diye dua ediyorum’ dedi. Mahalle sakinleri ise evinin yağan yağmurlar ve dereden gelen sular altında kaldığını kimsenin de gelip ne durumdasınız diye sormadıklarını söyleyerek derenin şimdilerde daha çok aktığını ve genelde kireçli geldiğini belirtiyorlar.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 

   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!