Soma Karaelmas Gazetesi

Verilen sözlerin takipçisi olun

Verilen sözlerin takipçisi olun
1.280 views
03 Ağustos 2017 - 8:11

MHP Soma İlçe Başkanı Murat Maan, İşçilere verilen sözlerin neden hala tutulmadığını sordu. Temmuz ayında ödenecek diye beklenen tazminatların yine ödenmediğini vurgulayan Maan siyasilere yüklendi. Maan”İşçi kardeşlerimize verilen sözlerin bir kere de takipçisi olun’dedi.

 

MHP Soma İlçe Başkanı Murat Maan 15 yıldır hükümete en çok oyu vererek destek veren Soma’ya köy muamelesi yapıldığına dikkat çekerek Devlet hastanesi’nin sorunlarının çözülmediğini, İşçilerin yılan hikayesine dönen tazminatlarını ve Soma’ya hizmet etmek isteyenlerin önlerinin neden kesildiğini sordu. Soma’nın sorunlarının takipçisi olacaklarını belirten Maan’ Somalılar, Bölge hastanesi konumundaki hastaneye değil de çevre il ve ilçelerdeki hastaneye niye gidiyorlar’dedi.

‘Soma’yı 110 bin nüfuslu

köy olarak görüyorlar’

Geçtiğimiz haftalarda Somamızda yaşanan sıkıntılara değinerek sorunların takipçisi olacağımızı söyledik. Öncelikle bilinmelidir ki M.H.P Soma İlçe Teşkilatı olarak niyetimiz hiç kimseyi üzmek, karalamak ya da kötülemek değildir.

‘’Halka hizmet Hakka hizmet’’ Düsturumuzdur. Bu bağlamda çalışanın, emek harcayanın ve bu emeğinin sonunda sadece alın terinin karşılığını bekleyen insanların ve kuruluşların yanındayız ve destekçileriyiz. Menfi çıkarları için uğraşan, bunun üzerinden makam ve çıkar sağlayan şahıs, kuruluş ve siyasi yapılanmaya sessiz kalmayacağız ve karşılarında olacağız.

Yaşadığımız yer Soma’dır, Bütün çabamız Somamız içindir. Amma velakin iş icraata geldiğinde bunun böyle olmadığını üzülerek görüyoruz. Soma Ege bölgesindeki ilçeler içinde hatta çoğu vilayeti geçerek milli bütçeye ekonomik olarak en çok destek olan ilçe konumundadır. Bu destek alın terinden, Kandan ve candan oluşan helal kazançtır, Aynı zamanda 15 yıldır mevcut hükümete en çok oyu veren ilçe iken durum ortadadır.

Kendimize sorduğumuzda aldığımız yanıt hep aynı neredeyse,’’Bu kadar desteğe rağmen bize 110 bin nüfuslu köy olmayı lütfediyorlar’’

Hastaneden dem vurduk, ses verdik ki biz iyi olmasını istediğimiz için vurguladık her şey yolunda dönüşü geldi neredeyse. 300 yataklı bölge hastanemiz var diyorsunuz ama hala 200 yatak açılmış durumda, İnsanımız çevre illere, ilçelere gidiyor çünkü hala Doktor, Hemşire, Yatak ve personel açığımız var. Daha önceki beyanatı Bu sorun giderilsin diye verdik  ve sorunları belirtmeye devam edeceğiz.’dedi.

‘İşçiler Ankara’ya

bu kadar para kazandırmadı mı?

Maan İşçilerin ödenmeyen tazminatları nedeni ile siyasilere yüklendi. Bir kere de verilen sözlerin takipçisi olun diyen Maan ‘En büyük sorunlarımızdan biri maalesef o hazin kazada yaşanan ve halen sarılamayan yaralarımızın varlığıdır. 301 şehidimizin ardından savrulan aileler, sağ kalan mağdurlarımızın hakları, İşlerini kaybedip hak ettikleri tazminatlarını almak için çırpınan aileler. Senelerdir işçi kardeşlerimiz türlü oyalamalarla geçiştiriliyor. Tazminatların ödenmesini her şeylerine el koydukları şirketten bekliyorlar. Her sene milli bütçeye milyarlarca Türk Lirası girdisi yapan Somamız işçilere ödenecek şu kadarcık parayı ANKARA’ya kazandıramamış demekki…

Temmuz ayında madenci kardeşlerimizin ödenmeyen, öz hakları olan, alamadıkları tazminatlarını her seferinde tarih vermenize rağmen öteliyor, işçi kardeşlerimizi zor durumda bırakmaya ve kahretmeye devam ediyorsunuz. Bir kerede Soma için Somalılar için verilen sözlerin takipçisi olun! Gözümüzün önünde ‘’Neden’’ soruları dönüp duruyor. 5 kat iznini zar zor alan insanlarımızın yanında 10-15 katlı binalar var, Neden imar planlarına bakıp ta arsa toplayan insanlar var, işte bu nedenleri sıralayıp duruyoruz ama en acısı da Neden hizmet etmek isteyenlerin önü kesiliyor, destek olunmuyor ve de karalanıyor. Bunları halkımıza sorduğumuz da aldığımız cevap hep aynı ‘’Ne ACI’’

Konunun takdirini Soma halkına bırakıyor,saygılar sunuyoruz. Allah’a emanet olun.’dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!