Soma Karaelmas Gazetesi

Verilen sözler ne oldu?

Verilen sözler ne oldu?
1.287 views
20 Temmuz 2017 - 8:19

Seçimlerde Somalılara verilen sözlerin hiçbirinin yerine getirilmediğini dile getiren Eski Belediye Başkanı Önder Adar 3 dönemdir Belediye Başkanı olmasına rağmen Ergene’nin Bakırçay ıslahı projesinde bir adım bile yol kat edemediğinin altını çizdi.

Organize Sanayi Bölgesi, Fakülte, Hava kirliliği, Bakırçay Islahı gibi vaadlerin 13 yıldan beri belediye başkanlığı yapan Hasan Ergene tarafından yerine getirilmediğini belirten Eski Belediye Başkanı Önder Adar Seçimlerde Somalılara verilen sözler ne oldu diye sordu.

‘Mega projeler

yalan oldu’

Adar ‘Ergene 13 yıl önce göreve gelirken bahsettiği mega projelerin hiçbirini yerine getirmedi’diyerek yaptığı açıklamasında; ”’Soma Organize Sanayi Bölgesi”, “Soma’ya Fakülte ve Yurt sözü”, “Soma’da hava kirliliğinin sona erdirilmesi”vaatleri, AKP’li Soma Belediye Başkanı Sayın Hasan Ergene’nin bundan 13 yıl önce göreve gelirken halka söz verdiği mega projelerdi. Ne yalan söyleyeyim iktidar olmalarının avantajını düşünerek, bu dev sorunların çözüleceğinin umudu ile bende bekleyiş içine girmiştim. Ancak aradan 13 yıl geçmesine rağmen sayın Ergene’nin bu sözlerinin hiçbiri hala yerine gelmiş değil. Yukarıda saydığım vaatler kadar Soma için önem arzeden, Soma’nın Belediye Başkanı Sayın Ergene’nin Somalılara vermiş olduğu diğer bir önemli sözü ise “Bakırçayın ıslahı” projesiydi. Ancak aradan 13 yıl geçmesine rağmen 3 dönemdir Belediye Başkanı olan sayın Ergene, maalesef bu sözünü de yerine getiremedi. Yani 13 yıl yerel yönetimler için çok uzun bir süredir. Belediye Başkanları bu sürede şehrin temel sorunlarını çok rahat çözebilirler. Ancak AKP iktidarının gücünü de arkasına alan Soma Belediyesinin AKP’li başkanı sayın Hasan Ergenı, Soma’nin 4 temel sorununun çözümünde bir adım dahi atamamış olup sözler malesef yerine gelmemiştir. Yerel seçimlere yaklaşık 1.5 yıl kalmış olup bu süre zarfında yukarıdaki vaadlerin yerine gelmesi çok zor gözükmektedir. Ancak son bir hamle ile Organize Sanayi, Fakülte ve yurt, Santral bacasına Baca gazı arıtma ünitesi ve Bakırçayın ıslahı gibi 4 büyük proje ve vaadden hiç olmazsa bir yada ikisinin, sayın Hasan Ergene tarafından yerine getirilmesi en büyük temennimdir. Özellikle Bakırçayın aşağıda paylaştığım rezalet ve çok pis görüntülerinden sonra, sayın Ergene’den “burayı ıslah edeceğim” sözünü acilen yerine getirmesini bekliyorum..

Soma Kamuoyuna duyurulur.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!