https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Vergi Tahsilatında %85 Başarı

Vergi Tahsilatında %85 Başarı
1.233 views
25 Şubat 2014 - 7:38

2013 yılında 291 milyon vergi tahsilatı ile %85’lik başarı elde eden Soma’da Vergi Haftası kutlamaları başladı. 24 Şubat 2 Mart tarihleri arasında kutlanan 25. Vergi Haftası Cengiz Topel Meydanında düzenlenen program ile başladı.
Cengiz Topel Meydanında Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal’ın yanı sıra bazı kamu kurum temsilcileri, Vergi Dairesi çalışanları, muhasebecilerin katılımı ile başlayan Vergi haftası kutlamaları Atatürk Anıtına Vergi Dairesi Müdürlüğü, Soma Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, Ticaret ve Sanayi Odası ve Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından çelenk konulması ile devam etti. Program sonunda Soma Vergi Dairesinin yeni binasında tebriklerin kabulü ve ikramda bulunuldu. Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Atmaca Vergi Haftası nedeni ile yaptığı konuşmasında ‘Bu sene 25.’sini kutladığımız vergi haftasının tüm halkımıza hayırlı olmasını dilerim. Soma Vergi Dairesi Müdürlüğü tüm personeliyle ilçemiz odalarıyla, kit’lerle ve tüm vergi mükelleflerimizle Soma İlçesini ileri seviyeye taşımakta vergi tahakkuk ve tahsilatında Manisa’da ve Türkiye’de söz sahibi bir ilçe konumuna getirmektedir. 2013 yılı vergi tahakkukunda 344 milyon TL tahsilatında ise 291 milyon TL ile %85’lik bir başarı elde etmiştir.
Nasıl ki bir okul, diğer bir resmi kurum ve benzeri açıldığında, taşıdığımız heyecan ve mutluluğu, vergimizi verirken ve vermemiz gerektiğinde de taşımamız gerektiği tabidir. Vergi bilinci denince, akla, geleceğimiz ve ekonomik bağımsızlığımız gelmesi gerekmektedir. Bu nedenle her vermediğimiz ya da almadığımız bir vergi belgesi, geleceğimizi ve ekonomik bağımsızlığımızı tehlikeye atmaktadır. Toplumumuzda vergi bilincinin daha etkin olarak hissettirilmesi için devletimizin resmi organlarının yanında, diğer kurum ve kuruluşlarının katkıda bulunması elzemdir. Bugün toplum kitlesine sunulan sinema ve televizyon programlarında da vergi bilincinin oluşturulması, mesela, dizi oyuncularının bir restoranda yemek yedikten sonra ücret öderken fiş istemeleri, sanatçılarımız ve diğer önde gelenlerin her fırsatta vergi ile ilgili iyi izlenimleri bırakması gösterilebilir.
Soma’yı ve Soma Vergi Dairesini bu konuma getiren başta kit’lerimiz olmak üzere tüm mükelleflerimize, resmi kurum ve kuruluşlarımıza, gazete temsilcilerine ve odalarımıza teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Tüm çalışanlarımızla Soma Vergi Dairemizin yeni hizmet binasında, değerli Soma halkına hizmet vermekten mutluluk duyarız.’dedi.

DSC5555.jpg

DSC5551.jpg

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!